Druhý adventní týden se u klokanů nesl v duchu jednoznačných výher

Minulou středu se klokani po dlouhé době představili v Poháru Českého florbalu, když vyrazili na půdu FBC Letohrad. Divizního soupeře zvládli přejet 25:5 a žádné překvapení nepřipustili. V zápase se blýskl především Karel Petrák, který zvládl nasbírat 9 kanadských bodů a z toho 5 gólů. Prvních deset minut působilo ještě poměrně vyrovnaně, ovšem od jedenácté minuty již bylo vše úplně jinak. Během druhé desetiminutovky první třetiny klokani nastříleli 6 gólů a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto.

FBC LETOHRAD - Orel Orlice - FbŠ Bohemians 5:25
branky: 5. Jakub Kalous, 41. Maxim Kubelka, 46. Martin Novák, 52. Jakub Kalous, 60. Jakub Jirásek - 2. Šimon Hronek, 4. Karel Petrák, 11. Jan Malič, 12. Karel Petrák, 15. Filip Brynda, 17. Karel Petrák, 19. Ondřej Kawulok, 19. Ondřej Kawulok, 21. Jaroslav Petrák, 25. Matúš Gajdoš, 26. Karel Petrák, 29. Ondřej Kawulok, 31. Matúš Gajdoš, 32. Jakub Buršík, 38. Matúš Gajdoš, 40. Jan Dobisík, 45. Tomáš Kvasnica, 46. Patrik Šebek, 47. Karel Petrák, 48. Tomáš Kvasnica, 48. Daniel Grézl, 53. Daniel Grézl, 54. Vojtěch Bílek, 58. Matyáš Krebner, 60. Vojtěch Bílek; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Daniel Jiruška 19, Ondřej Novotný 24 - Miroslav Kovařík 13; po třetinách: 1:8, 0:8, 4:9

Druhou adventní neděli čekala na klokany odveta proti BUTCHIS. I do tohoto zápasu vstupovali naši muži jako velcí favorité a i tentokrát zápas s přehledem zvládli. Skóre zápasu otevřel již ve druhé minutě Karel Petrák a na konci prvního poločasu odcházeli do šaten klokani s vedením 5:0. V druhém dějství sice klokani inkasovali jeden gól, ale nasázeli další 3 branky. Naši muži nepolevili ani ve 3. třetině, kdy domácím nasypali dalších 5 gólů. Nakonec si z 15.kola Livesport Superligy odnáší vítězství 14:3 a potvrzují dobrou formu. Hvězdou zápasu za Bohemku byl zvolen opět Karel Petrák, který si připsal 4 góly.

BUTCHIS - FbŠ Bohemians 3:14
branky: 32. Matyáš Kalina, 46. Kryštof Maňour, 57. Štěpán Novák - 2. Karel Petrák, 7. Jaroslav Petrák, 8. Ondřej Kawulok, 13. Jan Dobisík, 20. Jaroslav Petrák, 26. Jan Řehoř, 29. Karel Petrák, 31. Jakub Buršík, 47. Jakub Buršík, 50. Karel Petrák, 51. Tomáš Kvasnica, 53. Karel Petrák, 56. Jaroslav Petrák, 58. Tomáš Kvasnica; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:3 + Jan Řehoř OS; využití: 2:3; diváků: 102; zásahy brankářů: Eduard Vladař 17, Jan Hlinák 6 - Tomáš Hyršl 9; po třetinách: 0:5, 1:3, 2:6