Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Trenéři

Adéla Bočanová trénuje zelenobílé dorostenky a juniorky a za svůj vzor považuje Michala Jedličku, kterého svého času zažila jako trenéra na vlastní kůži – na lavičce extraligového týmu žen. V něm dodnes platí za velkou posilu, a je tak skvělým vzorem pro své svěřenkyně. Jednou by ráda vychovala reprezentantky, které by navázaly na její skvělou kariéru. Motivuje je šikovně – po vyhraném turnaji napeče sladkou odměnu!

Jan Grmolec, kterého znají děti pod přezdívkou Grmi, trénuje v Bohemce mladší žáky, zatímco sám válí v národní lize v dresu Turnova. Po cestě na trénink poslouchá kvalitní muziku od Jarka Nohavici přes Linkin Park, až po Eminema a jeho nejoblíbenější sportovní filmy jsou Rocky a Moneyball. Svou slabinu vidí v tom, že je prý na děti až moc hodný, ale usilovně pracuje na tom, aby byl přísnější.

Jirka Falta má v našem klubu na starosti tým elévek a mladších žákyň a v něm má zaručeně vždycky radost z každé nové hráčky. Za svou silnou stránku považuje cílevědomost a u jeho svěřenkyň považuje za nejdůležitější to, aby měly neustále dobrou náladu a chuť se zlepšovat. Součástí jeho týmu je i jeho mladší dcera Evička, a tak má o společnost při cestě na tréninky postaráno.

Michal Vojáček je stálice „bohemáckého“ tréninkového týmu, kterou znají všichni zásadně jako Majkla. Majkl trénuje mladší žákyně a na svém kontě má již vychováno několik reprezentantek. Trenérské cíle nemá malé – chtěl by jednou vyhrát mistrovství světa, ale zároveň si i uvědomuje své slabiny – prý jsou to jeho ironické poznámky, pracuje ale poctivě na jejich odstranění.

Pavel Dubský je trenérem dorostenek a juniorek a zároveň specialistou na brankářky ženské složky. Pája, jak mu jeho svěřenkyně říkají, věří, že každý trenér by na sobě měl neustále pracovat. Má zaručeně dobrou náladu z dobrého výkonu svých hráček a přál by si, aby z jeho svěřenkyň byli především dobří lidé. Na svém kontě už má i několik reprezentantek a extraligových hráček.

Pavel Krbec, trenér ženského „áčka“, bojuje se svou vznětlivostí na lavičce tak, že mačká antistresovou figurku, občas mu ale nějaké to ostřejší slovo ujede. V současnosti studuje licenci B a po dobrém tréninku nebo vyhraném zápase se nejlépe odmění dobrým doutníkem. Za jeden z nejvtipnějších momentů své dosavadní trenérské kariéry považuje jeden letní turnaj, během kterého doslova zapomněl na hotelu jednoho spícího hráče. Přišel na to až na střídačce, když ho chtěl poslat „na plac“.

Tomáš Grigar má na svém kontě už jednu z těch větších výher – s týmem juniorek vyhrál v sezóně 2014/2015 titul mistra republiky, a tak jsou jeho vysoké cíle poměrně logické – jednou by chtěl trénovat národní reprezentaci. Jeho silnou stránkou je příprava a vedení tréninkové jednotky a taktické znalosti, naopak za slabinu považuje zvládání emocí během zápasu. Oblíbený film nemá, ale rád sleduje zápasy NHL.

MIchal Jedlička, kterému nikdo neřekne jinak než Bedla. Trénuje v Bohemce už řadu let všechny mládežnické týmy a také především superligové muže A. Jeho snem je trénovat v zahraničí některý z top klubů. Pilně studuje angličtinu. V zápasech bývá někdy impulzivnější, ale to k němu zkrátka patří.

Vašek Němec přezdívaný DINO, trénuje na Olešské na Praze 10. Patří mezi klubové odchovance. Mezi své trenérské cíle řadí především vychovat slušné lidi, kterým bude florbal přinášet radost. Mezi své silné stránky řadí zapálení a motivaci hráčů. Zaručeně ho dokáže naštvat nekázeň a lenost hráčů v tréninku nebo dokonce zápase. Za svůj vzor považuje hokejového trenéra Vladimíra Růžičku o kterém říká s úsměvem, že je to jiná liga :).

Anže Šneberger je trenér elévů a přípravky, který pochází až ze Slovinska. Za svoje přednosti považuje především stále dobrou náladu a pozitivní přístup k tréninku dětí. Jako slabinu označuje znalost českého jazyka, která se ale za poslední dobu velmi zlepšila. Jako svůj osobní cíl si dává dotáhnout reprezentaci Slovinska na MS v Praze 2018, kde patří k základním kamenům slovinské ofenzivy. Nejvíce si odpočine při poslechu kvalitní muziky při cestě na trénink.

Pavel Vach je dalším z rodičů, kteří se objevuje na střídačce FbŠ Bohemians. Jako svůj největší současný úspěch považuje to, že ho děti berou jako normální součást tréninku. Na otázku co poslouchá při cestě na trénink odpověděl jednodušše: ,,své dva syny jak se hádají,,. Hráče motivuje tak, aby pochopili, že k životu patří jak úspěchy tak neúspěchy. Jako nejvtipnější historky pak líčí jak dokážou děti odejít z tréninku v cizích kalhotech nebo s jinými botami.

Tomáš Hyršl jako svůj vzor považuje Antoniia Conteho. Jako každý trenér v kategorii elévové a přípravka má jako hlavní cíl vychovat kvalitního sportovce. Hlavním motivačním prvkem jsou soutěže, ale také překonávání sám sebe. V zápasech bývá Tomáš lehce impulzivnější, ale vždy ho dokáže rozveselit dobře odmakaný zápas nebo trénink.

Dominik Bohuslav je nejnovějším přírůstkem trenérů v Bohemce. Spolupracuje s kluky na Olešské, kde chce kluky pozvednout k ještě lepším výkonům. Cestou na trénink nejčastěji poslouchá rap nebo dubstep. Nejvíce se chce zlepšovat především v komunikaci s hráči. Jako hráč i trenér je znám, že se nikdy nevzdává.

David Fanta je jedním z našich nejstarších trenérů, který se aktivně zapojil do trénování na Olešské. Za svůj vzor považuje Ivana Hlinku a jako největší úspěch hodnotí svojí dcerku :). Je velmi dobrý kuchař, který dokáže uvařit také velmi dobrou taktiku na soupeře. Jako své životní motto razí, že se nedá nic dělat na půl a to se snaží také přenést na svoje svěřence.

Matyáš Krebner trénuje v součastnosti mladší žáky na Praze 4.Zároveň je hráčem můžského áčka. Jako hlavní cíl své práce považuje, když se jeho svěřenci zlepšují. Jako nejvtipnější historku popisuje, když byl na prvním turnaji mladších žáků a klukům se podařilo vyhodit pojistky v celé hale. Z kluků se snaží vychovat především k chuti se zlepšovat a vyhrávat.

Iveta Hyršlová trenérka, která už několik let pracuje s elévy a připravkou na Praze 7 a povedlo se jí vyhovat několik skvělých hráčů. Jako největší úspěch hodnotí každé dítě, které ke sportu přivedla a dokázala u sportu udržet. Zaručeně jí dokážou vytočit hloupé výmluvy a omluvy ze zápasů a tréninků. Hráče snaží naučit tomu, aby byli vždy správně motivovaní a hledali prostor ke zlepšení především sami v sobě, ale zároveň od hráčů čeká vždy 100% nasazení jak na tréninku tak na zápase.

Václav Zugárek, kterému kluci neříkají jinak než Vašku trénuje na Olešské. Jako svůj vzor uvádí každého trenéra od kterého se může cokoliv naučit. Jako trenérský cíl má nastaven harmonii mezi tělem a duší. Oblíbeným sportovním filmem jsou Úžasňákovi. Největším problémem Vaška je především časová vytíženost, na které se snaží pracovat tak, aby vše stihl a mohl hráčům dát maximální servis.

Marek Brosch trenér elitních mužů A, které letos dotáhl ke čtvrtému místu po základní části. Jako svůj trenérský cíl si dává získat medaili ze superligy mužů. Jako svojí největší přednost hodnotí odstup, nadhled nad týmem mužů A. Za svojí slabinu hodnotí motivaci před zápasem. Jako nejvtipnější historky z hodnotí návraty a odchody brankáře Lukáše Mücka. Velkou radost mu vždycky udělá, když dá Psík (Jan Dobisík) gól.

Dan Krátký je trenérem v součastnosti starších žákyň, ve které trénuje zároveň svojí dceru Dominiku. Za svůj trenérský vzor považuje Michala Jedličku a také hlavního trenéra Liverpoolu Jürgena Kloopa. Jako svůj dlouhodobý cíl má vybudování spolu se svými kolegy nejlepší ženskou strukturu v rámci ČR. Dobrou náladu má vždy, když vidí na svých hráčkách spokojenost. Vzhledem k časové vytíženosti při cestě na trénink většinou poslouchá především své zákazníky a jejich potřeby. Od hráček vyžaduje vždy maximální nasazení a také sebevědomí.

Jan Dobisík kapitán juniorů, který dovedl svůj tým k titulu, trénuje jako asistent kategorii elévů a přípravky P4. Jako svůj vzor považuje Michala Jedličku, od kterého se také spoustu věcí naučil. Jako hráč i trenér by chtěl zažít atmosféru Superfinále. Při cestě na trénink si nejlépe odpočine při četbě knihy a dobrou náladu má vždy po dobrém jídle. Od svých hráčů požaduje velmi dobré nasazení a komunikaci nejen na hřišti

Martin Forman trenér z řad odchovanců FbŠ, který prošel celou mládežnickou strukturou. V součastnosti je studentem licence B, kterou doufá brzy dokončí. Za svůj vzor považuje například Phila Jacksona nebo Ivana Hlinku. Má za sebou už několik vítězství v ligových soutěžích nebo například 2x vyhrál Prague Games. Zaručeně ho vytočí hloupé výmluvy proč nejít na trénink nebo zápas. Největší radost má z vítězství svého týmu nebo pobytu v dobré partě. Jako nejvtipnější historku popisuje jak mu dítě na kroužku vysvětlovalo jak vypadá florbalový míček.

Tereza Blažková, které nikdo neřekne jinak než Tezy, trénuje především přípravku a elévy, ale také elitní tým žen A. V současnosti studuje licenci B a největší inspirací je pro ní první trenérka v NBA Becky Hammon. Získala spoustu úspěchů jako hráčka, jako například účast v Superfinále 2012, ale za svůj největší úspěch považuje naplnění kategorií přípravek a elévů do jejich současného stavu. Největší radost jí přináší rodiče vždy, když ocení, jak se hráči zlepšují. Vzhledem ke klubovým cílům (aby na zápase všichni hráli) ji zaručeně vytočí trenéři, kteří "ždímají" své nejlepší hráče na hřišti, zatímco ostatní jen koukají. Tezy je velmi silná v komunikaci všemi směry, ale zároveň patří mezi impulzivnější trenéry. Jako motivaci používá nejčastěji různé závody a sázky.

Jan Smoček je asistentem především u týmu mladších a starších žákyň, je držitelem licence D. Jako svůj trenérský cíl má pomoc s výchovou hráčů všech generací. Nejlepší náladu, když se může po náročném týdnu natáhnout na kanape a užít si chvilku volna. Je velmi klidný typ trenéra, protože ho jen tak něco nebo někdo nevytočí. Při cestě na trénink poslouchá nejčastěji Metallicu a v televizi se nejraději dívá na fotbalovou ligu mistrů. Po hráčích vyžaduje především nasazení a týmovost.

Štěpán Čuda, odchovanec FbŠ Bohemians, který v současnosti trénuje kroužek na Jeremenkově. Náladu mu vždy zvedne pokud je pátek a ví, že má vólný víkend. Jeho hlavním mottem je to, aby se děti na tréninku bavili a výsledky poté přijdou samy. Hráče motivuje většinou pomací soutěží a zvyšuje tak jejich výkonnost.

Daniel Cabejšek pracuje jako asistent starších žáků na Praze 4. Jeho největším problémem je občasný pozdní příchod. Hráče se snaží navést k samostatnosti a chytrému řešení situací. Jeho vzorem je Michal Jedlička, který ho trénuje už dlouhá léta. Nejoblíbenějším sportovním filmem jsou Kokosy na sněhu. Má velký smysl pro humor, který mu pomáhá překonat těžké chvíle ve florbale.

Honza Vatr, je čertstvým držitelem licence C, za svůj vzor jednoznačně považuje Ivana Hlinku. Nejvíce se pobaví u Okresního přeboru. Momentálně působí na kroužku na ZŠ Tolerance, kde trénuje mladší a starší žáky. Vzhledem ke svému povolání učitele je velmi důsledný a má autoritu, to samé požaduje u svých hráčů. Hráče vychovává jako spravné sportovce, tak aby byli precizní, poctiví, důslední. Jako vtipnou historku popisuje, když mu jeden chlapec přinesl jako fotagrafii na registraci fotku svého otce.

Václav Slavík-jako bývalý házenkář má u kluků velký respekt a to nejen kvůli své postavě, ale také kvůli znalostem především v posilování. V současnosti pomáhá jako asistent u starších žáků a jako vedoucí družstva mužů. Je čerstvým držitelem florbalové licence a už se těší jak bude své zkušenosti předávat dál. V týmu, který trénuje tak hraje i jeho syn Patrik.

Chceš se stát trenérem ve FbŠ Bohemians? Zde se dozvíš jak na to!

Poslední aktualizace: 5. června 2020