Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Informace o klubu
Potvrdili jsme, že jsme stabilním klubem, který se zaměřuje především na výchovu mládeže, o čemž svědčí 24 mužských týmů přihlášených do různých kategorií od přípravek až po muže. S 12 přihlášenými dívčími a ženskými družstvy jsme pak v ženské kategorii také jedni z největších.

Dá se říci, že co se týče členské základny, ujíždíme ostatním klubům doslova o parník, převyšujeme co do počtu členů ostatní kluby ne v desítkách, ale stovkách členů, na což jsme hrdí a budeme se snažit tento trend udržet. Vypovídá také o tom, že FbŠ Bohemians je výjimečným klubem, jehož součastí se stane každý rád.

Profil oddílu na stránkách Českého florbalu.

Mezi největší výhody členství v naší škole patří důsledná realizace základní myšlenky, která stála u zrodu školy – myšlenky umožnit hrát florbal každému zájemci bez ohledu na jeho sportovní výkonnost a zdatnost. Jednotlivé tréninkové skupiny proto vytváříme tak, aby spolu trénovaly děti stejného věku a přibližně stejné florbalové výkonnosti, přičemž struktura celé školy umožňuje nadaným jednotlivcům postupovat v hierarchii družstev a po čase se probojovat do „A“ týmů v jednotlivých věkových kategoriích. Díky množství týmů v jednotlivých kategoriích je možné vybrat si v rámci oddílu FbŠ Bohemians družstvo, které trénuje co nejblíže vašemu bydlišti.

Během celé sezóny nabízí Florbalová škola Bohemians svým členům i celou řadu dalších doprovodných akcí - Mikulášskou, celoklubové fotografování, samozřejmostí je pak letní soustředění v Kutné Hoře a příměstské kempy v průběhu roku. Kromě pravidelných ligových zápasů se zúčastňujeme i celé řady letních turnajů, a to i v zahraničí. Tradiční je i naše účast na největším florbalovém turnaji na světě Gothia Innebandy Cupu v kolébce florbalu Švédsku.

Všechny akce zajišťují vyškolení trenéři a osvědčení pořadatelé s mnohaletými zkušenostmi s vedením družstva a přípravou sportovních akcí, kteří jsou připraveni vysvětlit vám vše kolem fungování Florbalové školy Bohemians, poradit, jak postupovat v případě, že se chcete stát jejím členem, stejně tak jsou rovněž přístupní diskusi o výsledcích svojí práce. Kontakty na vedení Florbalové školy naleznete zde.

Více než 620 zápasů, na 3300 hodin tréninků, doprovodné akce, letní soustředění, informace o dění v FbŠ na internetových stránkách, facebooku, youtube kanálu, prodej sportovního zboží prostřednictvím e-shopu, systém členských slev a mnoho dalšího je naší vizitkou a pro Vás možná i důkazem, že právě my se o Vás dokážeme postarat nejlépe.

Naše filozofie

V kompletní struktuře našich mládežnických týmů s dostatečným počtem zkušených trenérů se během roku zaměřujeme na věci, které by děti ve svém věku měly dělat. Zároveň ale dobře víme, že sport má být také radostí a zábavou. Proto jsme vytvořili projekt Barevný florbal, který propojuje koncepční práci našich trenérů spolu s motivačním programem pro naše malé sportovce.

Díky Barevnému florbalu dosahujeme toho, že jsou naše dospělé týmy v nejvyšších ligách z velké části tvořeny z vlastními členy, kteří jsou komplexně vybavenými sportovci.

Barevný florbal

Správný klokan je zelený! K výchově malých klokanů a klokanek slouží projekt Barevný florbal. Základní myšlenkou projektu je pomocí barevných náramků a průběžného testování malých klokanů zajistit jejich správný rozvoj ve všech oblastech sportovního tréninku. Barevný florbal se skládá z pěti barevných úrovní (bílá, žlutá, červená, modrá, zelená), které jsou primárně rozděleny podle věku, ale také dle výkonnosti. Ambasadorem každé kategorie je pak hráč nebo hráčka elitního týmu. Testování probíhá vždy dvakrát ročně v rámci odpoledne s barevným florbalem.

A co jednotlivé úrovně obnáší a kdo je jejich ambasadorem?

Bílá úroveň

První z kategorií, vzorem pro děti z přípravky je Hanka Poláková-střelkyně extraligového týmu žen. Hlavním obsahem úrovně jsou potom základy gymnastiky, držení hokejky, ale také různé slalomové dráhy.

Žlutá úroveň

Je kategorií přihrávek. Klokany učí přihrávat reprezentantka ČR Adéla Bočanová. V této úrovni zapojujeme ostatní sporty jako je házená nebo fotbal. U těchto sportů nehodnotíme samozřejmě počet gólů, ale techniku a všestrannost. Postupně zrychlujeme slalomy a přidáváme kotrmelce.

Červená úroveň

Je v režii Davida Šimka, odchovance Bohemky, který momentálně trápí švýcarské obrany. Právě díky své střele a přehledu na hřišti se propracoval až do reprezentace. V této úrovni se hráči také setkávají s testem klubové příslušnosti a trénují především techniku střelby a pravidelně chodí fandit na superligové zápasy.

Modrá úroveň

O tu se stará kapitán mistrovských juniorů Honza Dobisík. V této úrovni přidáváme na složitosti a začínáme slalomy a ostatní testované oblasti měřit na čas a na počet branek. Tuto úroveň získají už jen ti lepší, ale díky správné péči trenér, by neměl být problém náramek získat.

Zelená úroveň

Poslední úroveň, kterou už získají už jen ti nejlepší. Ambasadorem kategorie je Adam Růžek, další z odchovanců Bohemky. V úrovni testujeme průřez předchozími úrovněmi tak, abychom věděli, že hráči jsou připraveni na přechod do starší kategorie. Zde je kladen vyšší důraz na splnění limitů než je u prvních úrovní Barevného florbalu.

Poslední aktualizace: 23. srpna 2023

Rychlá navigace