Nedělní zápasy klokanů i klokanek

MUŽI A

FbŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:6

Přestože si klokani vytvořili nad Českou Lípou rychlý náskok 3:0, zkraje druhého dějství o něj přišli. Severočeši se dotáhli opět na remízový stav, jenže nevydržel jim příliš dlouho. Domácí hráči se posléze již nenechali zastavit a šesti góly během necelých deseti minut utekli na 9:3. V podobném trendu se nesla také třetí třetina, během které Česká Lípa pouze kosmeticky korigovala vysokou ztrátu. Z klokanů se dařilo Patriku Šebkovi, jenž se trefil třikrát a pomohl dvěma asistencemi. Čtyři branky potom přidal Tomáš Kvasnica. Povedlo se nám tak těsně protlačit do horní šestice superligy, jež by nám na konci základní části zaručovala přímý postup do čtvrtfinále soutěže. Další zápas bude klokany čekat až 11.2. a to doma proti SKV.

Branky: 3. Matúš Gajdoš, 10. Patrik Šebek, 13. Jaroslav Petrák, 27. Jakub Buršík, 28. Tomáš Kvasnica, 30. Tomáš Kvasnica, 31. Vojtěch Bílek, 34. Tomáš Kvasnica, 36. Tomáš Kvasnica, 42. Tomáš Trnka, 46. Patrik Šebek, 48. Jakub Buršík, 53. Patrik Šebek, 56. Ondřej Kawulok, 59. Filip Brynda - 18. Filip Šedivý, 19. Radek Krajcigr, 24. Ladislav Pekárek, 52. Ondřej Kopič, 54. Lukáš Mlejnek, 60. Ondřej Kopič; rozhodčí: Mikko Matilainen - Rainer Pekkinen; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 128; zásahy brankářů: Daniel Műck 22 - Jan Dvořák 23; po třetinách: 3:2, 6:1, 6:3

Highlights ze zápasu

ŽENY A

PSN Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 9:2

Pražské derby se rozjíždělo, co se týče gólových akcí, pomaleji. Přestože Tatran měl proti klokankám střeleckou převahu, poprvé slavil trefu až v 15. minutě díky Pavlíně Soukupové. Bohemians navíc brzy nato čelily přesilovce Střešovic, kterou ovšem úspěšně odrazily. Každopádně šance domácích se přece jen do skóre propsaly – ve druhé třetině totiž vzrostl rozdíl až na 4:0. Spousta branek padala také v závěrečné fázi, kterou uzavřely gólem pouhé dvě sekundy před koncem utkání Bohemians. Nicméně tím jenom snižovaly na finálních 9:2 pro Tatran, jemuž vítězství pomohlo, aby si upevnil šestou příčku ČEZ Extraligy. Domácí družstvo podpořila hattrickem Lucie Vernerová. Z našich klokanek se nejvíce dařilo Kateřině Strnadové, která byla vyhlášena jako hráčka zápasu.

branky: 15. Pavlína Soukupová, 23. Adéla Bořilová, 29. Nikola Hermannová, 30. Lucie Vernerová, 49. Lucie Želízková, 54. Lucie Vernerová, 57. Lucie Vernerová, 57. Pavlína Soukupová, 59. Linda Fuchsová - 47. Michaela Urbanová, 60. Lucie Veselá; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 20 - Eliška Svrčková 11, Kristýna Karli 6; po třetinách: 1:0, 3:0, 5:2