Muži A
Florbalová škola Bohemians

Muži A Superliga florbalu

FbŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa

neděle 1.12.2019 17:00 | 8XM1-A096|Tipsport Superliga, 14. kolo @ SH Děkanka
7:3
2:1, 1:2, 4:0
FbŠ Bohemians
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Muži přestříleli Českou Lípu ve vyrovnaném souboji
Česká Lípa přijela na Děkanku dobře připravená a nechtěla se vzdát do poslední minuty.

První adventní neděli jsme přivítali na Děkance Českou Lípu. Klokani nesměli zaváhat, protože Otrokovice se na ně v tabulce nebezpečně tlačí. 

Začátek zápasu přinesl hodně nepřesností. Prvních 5 minut skoro žádná střela netrefila branku. Jakub Buršík však ukončil čekání na branku v přesilové hře po nahrávce od Matyáše Krebnera. Otrokovice dlouho nečekali na odpověď, protože po minutě a půl srovnal Štěrba. Udělal to chytře, stahovačkou obešel Ďopana a tím si odkryl místo pro střelu. V  16. minutě krásnou přihrávkou přes půlku hřiště našel Šebek nabíhajícího Čiháka a ten překonal brankaře hostů.

Druhá třetina patřila České Lípě. V 6. minutě z nájezdu vyrovnal na 2:2 Milan Tichý a jelo se zase od nuly. Dlouhých deset minut se hrálo hodně opatrně, protože ani jeden tým nechtěl udělat chybu která by vedla k inkasování. Filip Forman nechtěl nechat nic náhodě a po křižné přihrávce od Šebka střelou z první sestřelil Dvořáka. Jenže stav 3:2 dlouho nevydržel. Karel vystřelil od mantinelu na zadní tyč a Kotouček jen promáchl rukou vedle míčku. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

I  v třetí třetině se čekalo dlouho na gól. Česká Lípa měla možnost otočit utkání v přesilové hře, ale nepřesnou střelu z čepele Tichého zblokoval Patrik Šebek, který vyslal nabíhajícího Formana do samostatného úniku. Forman se nemýlil a vstřelil rozhodující branku. Následně ještě skóre upravil Šárka s Buršíkem a Cabejškem.

Komentář trenéra hostí Lenky Bartošové:
Dnešní zápas rozhodli naše hloupé vyloučení a nepodařená naše přesilovka, ve které jsme inkasovali.

Komentář trenéra domácí Michala Jedličky:
Dnešní zápas byl hodně těžký a napínavý až do konce. My jsme dneska nezahráli perfektní zápas. Nedařilo se nám přehrávat soupeře, který byl po celou dobu nebezpečný a objektivně si dnes mohl dojít pro body. Nakonec jsem rád za tři body a i za to, že jsme divákům udělali radost na konci zápasu, kdy jsme vstřelili branky.

FbŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3
branky: 
10. Jakub Buršík, 17. Pavel Čihák, 37. Filip Forman, 47. Filip Forman, 59. Jakub Šárka, 60. Jakub Buršík, 60. Daniel Cabejšek - 11. Daniel Štěrba, 27. Milan Tichý, 40. Jakub Karel; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 143; zásahy brankářů: Michal Kotouček 13 - Jan Dvořák 20; po třetinách: 2:1, 1:2, 4:0;Informace o utkání