Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Naše filozofie

Naše filozofie

V kompletní struktuře našich mládežnických týmů s dostatečným počtem zkušených trenérů se během roku zaměřujeme na věci, které by děti ve svém věku měly dělat. Zároveň ale dobře víme, že sport má být také radostí a zábavou. Proto jsme vytvořili projekt Barevný florbal, který propojuje koncepční práci našich trenérů spolu s motivačním programem pro naše malé sportovce.

Díky Barevnému florbalu dosahujeme toho, že jsou naše dospělé týmy v nejvyšších ligách z velké části tvořeny z vlastními členy, kteří jsou komplexně vybavenými sportovci.

Barevný florbal

Správný klokan je zelený! K výchově malých klokanů a klokanek slouží projekt Barevný florbal. Základní myšlenkou projektu je pomocí barevných náramků a průběžného testování malých klokanů zajistit jejich správný rozvoj ve všech oblastech sportovního tréninku. Barevný florbal se skládá z pěti barevných úrovní (bílá, žlutá, červená, modrá, zelená), které jsou primárně rozděleny podle věku, ale také dle výkonnosti. Ambasadorem každé kategorie je pak hráč nebo hráčka elitního týmu. Testování probíhá vždy dvakrát ročně v rámci odpoledne s barevným florbalem.

A co jednotlivé úrovně obnáší a kdo je jejich ambasadorem?

Bílá úroveň

První z kategorií, vzorem pro děti z přípravky je Hanka Poláková-střelkyně extraligového týmu žen. Hlavním obsahem úrovně jsou potom základy gymnastiky, držení hokejky, ale také různé slalomové dráhy.

Žlutá úroveň

Je kategorií přihrávek. Klokany učí přihrávat reprezentantka ČR Adéla Bočanová. V této úrovni zapojujeme ostatní sporty jako je házená nebo fotbal. U těchto sportů nehodnotíme samozřejmě počet gólů, ale techniku a všestrannost. Postupně zrychlujeme slalomy a přidáváme kotrmelce.

Červená úroveň

Je v režii Davida Šimka, odchovance Bohemky, který momentálně trápí švýcarské obrany. Právě díky své střele a přehledu na hřišti se propracoval až do reprezentace. V této úrovni se hráči také setkávají s testem klubové příslušnosti a trénují především techniku střelby a pravidelně chodí fandit na superligové zápasy.

Modrá úroveň

O tu se stará kapitán mistrovských juniorů Honza Dobisík. V této úrovni přidáváme na složitosti a začínáme slalomy a ostatní testované oblasti měřit na čas a na počet branek. Tuto úroveň získají už jen ti lepší, ale díky správné péči trenér, by neměl být problém náramek získat.

Zelená úroveň

Poslední úroveň, kterou už získají už jen ti nejlepší. Ambasadorem kategorie je Adam Růžek, další z odchovanců Bohemky. V úrovni testujeme průřez předchozími úrovněmi tak, abychom věděli, že hráči jsou připraveni na přechod do starší kategorie. Zde je kladen vyšší důraz na splnění limitů než je u prvních úrovní Barevného florbalu.

Poslední aktualizace: 6. únor 2019

Rychlá navigace