pondělí 16.12.2019 17:00 | 8XM1-A125|Tipsport Superliga, 18. kolo @ UNYP ARENA
1:1, 3:1, 0:2, 0:1
ACEMA Sparta Praha
Klokani po výhře v Otrokovicích padli v derby se Spartou po dramatickém prodloužení.
Superligový tým nedokázal navázat na sobotní výhru 7:2 v Otrokovicích.

Klokani vstoupili do derby se Spartou velmi koncentrovaně a velkou část utkání byli lepší. Aktivní hra v útoku přinesla i zasloužené vedení a zelenobílou radost v publiku, když se na bližší tyč prosadil Šárka. Sparta ovšem využila zaváhání v obraně domácích a do šaten se šlo za stavu 1:1.

I v dalším průběhu klokani nepolevovali. Krebner s Šárkou navýšili vedení na 3:1 a když se prosadila Sparta, vrátil dvoubrankové vedení našim hráčům Zezulka.

Vítězného konce se ovšem klokani nedočkali. Sparta v poslední třetina využila dalších chyb, srovnala na 2:2 a i když v prodloužení klokani byli blízko, tak se 17 vteřin před jeho koncem prosadil sparťanský Marvánek a přiřkl dodatečný bod našemu soupeři.

Už ve středu čeká klokany další domácí utkání a to semifinále poháru, ve kterém od 20:00 vyzvou doma na Děkance Ostravu.

FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha 4:5p
14. Jakub Šárka, 22. Matyáš Krebner, 30. Jakub Šárka, 37. Vojtěch Zezulka - 17. Kristián Kozák, 32. Michal Pažák, 45. Jakub Kolstrunk, 56. Marek Zouzal, 65. Milan Garčar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3 + Filip Forman (BOH) 5:5; využití: 3:1; diváků: 613; zásahy brankářů: Michal Kotouček 24 - Martin Beneš 16; po třetinách: 1:1, 3:1, 0:2, 0:1;