neděle 27.1.2019 16:00 | 8XM1-A150|Tipsport Superliga, 22. kolo @ SH Děkanka
FbŠ Bohemians
FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Klokani mají bod z derby
Parádní výkon v pražském derby s Chodovem dokázali klokani přetavit v bod. Bitva o play-off pokračuje dál.

Derby se vším všudy. Možná jen méně gólů, než se čekalo, ale florbaloví fanoušci si v neděli na Děkance přišli na své.

Oba týmy hrály ve slušném tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Nebyla nouze o tvrdé souboje a k vidění bylo celkem 6 přesilových her. Škoda, že klokani využili jen jednu z pěti možností. Doma mohly zůstat všechny body a daleko k tomu opravdu nebylo.

Přeplněná marodka klokanů se sice za poslední dny pořádně rozrostla, ale poznat to nebylo. Zranění například vyřadilo z brankoviště domácího Michala Kotoučka, a tak dostal důvěru Tomáš Hyršl. Ten odchytal famózní zápas a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání na straně Bohemians. Za svá záda nepustil míček skoro půlku utkání.

Ještě lépe na tom byl jeho kolega v druhém brankovišti. Chodovský Jan Barák s čistým kontem vydržel skoro 40 minut.

Do vedení šel poprvé Chodov a to až ve druhé třetině. Ondrušek s Maxou vytvořili dvougólový náskok pro modrobílé a bylo na klokanech, aby odpověděli. To se povedlo Krebnerovi při přesilové hře a po dvou třetinách tedy vedl Chodov 1:2.

OHLASY PO UTKÁNÍ: Michal Jedlička

V poslední třetině pak srovnal Růžek na 2:2 a domácí fanoušci ožili. Překvapení viselo ve vzduchu.

Další branka ovšem nepadla a tak se šlo do prodloužení. V něm už popáté  v letošní sezóně nepřálo klokanům štěstí a bod navíc trefil chodovský Pražák.

Klokani si tak připsali do tabulky velmi cenný bod a je jen škoda, že jich nebylo víc. Vzhledem k tomu, že Ostrava i Otrokovice vyhrály, jsou v tabulce v těsném sledu: Otrokovice 30b, Bohemians 29b, Ostrava 29b. Boj o play-off tedy pokračuje dál. V příštím kole jedou klokani do Vítkovic a pak se představí v klíčovém utkání doma s Ostravou.

Komentář trenéra hostů Davida Podhráského: "Dnes jsme tu jeden bod ztratili kvůli své mizerné produktivitě v první polovině zápasu a několika chybným rozhodnutím, kterými jsme pustili soupeře do brejků. Jinak to bylo hodně defenzivní a celkem tvrdý, což je ale daný hlavně velikostí místního hřiště."

Komentář trenéra domácích Michala Jedličky: "Určitě jsme spokojeni s tím, že jsme proti Chodovu uhráli bod. Přežili jsme velké množství 100% šancí soupeře a podržel nás golman i celá obrana. Bohužel do útoku jsme dneska nebyli vůbec produktivní a na dva góly těžko můžeme tak dobrý tým jako Chodov porazit. Děkuji."

FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:3p
branky:
40. Matyáš Krebner, 53. Adam Růžek - 29. Tom Ondrušek, 37. Daniel Maxa, 62. Petr Pražák; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 20 - Jan Barák 12; po třetinách: 0:0, 1:2, 1:0, 0:1;