Muži A

Muži A Tipsport Superliga

Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians

neděle 13.1.2019 17:00 | 8XM1-A140|Tipsport Superliga, 20. kolo @ MSH Vodova Brno
2:5
0:2, 0:1, 2:2
Bulldogs Brno
Buldoci nestačili na Kubu Buršíka. Ten byl u všech branek klokanů
Soustředěný výkon proti Brnu táhl juniorský reprezentant v dresu Bohemians.

V neděli večer to Nuda v Brně rozhodně nebyla. Klokani potřebovali odvézt body, aby se udrželi v elitní osmičce a po poctivém výkonu také zaslouženě zvítězili 2:5.

Třetí vítězství Bohemians v řadě odmakali všichni hráči směrem dozadu, ale v útoku bylo vidět hlavně jedno jméno. Jakub Buršík poslal pod Špilberkem odstartoval svojí one man show ve 12. minutě, když po přihrávce od Matyáše Krebnera otevřel gólový účet utkání a také svůj velký večer. V 17. minutě si oba borci spolupráci zopakovali a do šaten se šlo za příjemného stavu 0:2 z pohledu domácích.

Ve druhé třetině klokani pokračovali v soustředěném výkonu a čekali na soupeřovu chybu. Ta přišla s koncem periody a hádejte, kdo se trefil. Dvorní nahrávač Matyáš Krebner potřetí v utkání vyzval Kubu Buršíka k završení hattricku a bylo to 0:3.

Menší drama si klokani dovolili až v poslední části. To už ovšem vedli 4:0 po brance Patrika Šebka, kterému tentokrát přihrál Kuba Buršík. Buldoci na chvilku promluvili do vývoje utkání, když dvakrát překonali jinak skvěle chytajícího Michala Kotoučka, ale obdržené branky spíš jen zelenobílé borce probudily. Se závěrem utkání se Brno odhodlalo ke hře v šesti, ale skórovat se podařilo klokanům. Do odkryté klece uklidil míček svou poslední brankou Buršík a uzavřel tak skóre na konečných 2:5.

Po zásluze byl také vyhlášen hráčem utkání a navázal na své poslední dva výkony proti Znojmu (3+1) a Liberci (1+2).

"Zápas byl podle našich představ a důležité bylo, že se nám povedlo dát 2 góly ze začátku. Potom už to bylo podle nás, i když ke konci Brno začalo nahazovat balóny a to nám dělalo problém. Naštěstí se nám povedlo dát gól do prázdné branky a dotáhnout zápas do vítězného konce," skromně hodnotí velmi dobrý výkon hlavní hvězda večera Kuba Buršík.

Klokani díky třem bodům z Brna poskočili na 7. místo a vzhledem k tomu, že Liberec (32 bodů) a Tatran (30 bodů) jsou už na dostřel, je před hráči další výzva. Příští neděli si to s Tatranem rozdají ve Střešovicích o průběžné šesté místo.

Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 2:5

branky: 49. Tomáš Kadavý, 51. Zdeněk Bajnar - 12. Jakub Buršík, 17. Jakub Buršík, 39. Jakub Buršík, 48. Patrik Šebek, 59. Jakub Buršík; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 253; zásahy brankářů: Jan Mazánek 11 - Michal Kotouček 16; po třetinách: 0:2, 0:1, 2:2;

Vyjádření trenéra hostů Michala Jedličky: Jsme rádi, že se nám podařil vstup do utkání a rychle jsme vedli. A poctivou a disciplinovanou hrou jsme navyšovali náskok. Všechno nasvědčovalo, že máme zápas pod kontrolou a to nás trochu ukolébalo a Brno nám ještě hodně zatopilo a zdramatizovalo utkání. Děkujeme.

Vyjádření trenéra domácích Davida Kyzlinka: Dvě třetiny jsme se nedokázali dostat do pásma Bohemky. Ve třetí třetině jsme se pokusili změnit záměr a povedlo se nám dostat hosty pod tlak, ale na vyrovnání to nestačilo.