Muži A

Muži A Tipsport Superliga

Sokol Pardubice - FbŠ Bohemians

pátek 14.12.2018 18:00 | 8XM1-A105|Tipsport Superliga, 15. kolo @ SH Dašická Pardubice
7:6
2:3, 2:2, 2:1, 1:0
Sokol Pardubice
Z Pardubic vezeme bod za prohru v prodloužení
Klokani nedokázali udržet vedení a vracejí se pouze s bodem.

Páteční podvečer byl ve znamení dalšího kola Tipsport Superligy. Klokani cestovali do Pardubic a rozhodně chtěli po reprezentační pauze vítězství.

Zápas začal ve vysokém tempu a hned v úvodních minutách se domácí Sokol dostal do šance. Žáček však nahozený balonek na Kotoučka nezpracoval a zápas tak pokračoval v bezbrankovém stavu.
V páté minutě se dostali do první vážnější šance i klokani. Nováček v dresu Bohemians Viktor Kopecký skvěle našel volného Jakuba Kolstrunka a ten poslal klokany do vedení. Zápas poté nabral vysoké otáčky a Pardubice během tří minut otočili skóre. Nejprve srovnal Přemek Pakosta a do vedení dostal domácí kapitán Sokolu Martin Zozulák. Klokani nenechali nic náhodě a hnali se za vyrovnáním. O to se postaral Patrik Šebek, který svojí střelou nedal domácímu brankáři šanci. Čtyři minuty před koncem první třetiny domácí Prix zatáhl za pomyslnou ruční brzdu a za svůj faul na Daniela Cabejška byl potrestán dvěma minutami. Přesilovou hru velmi rychle využil z výběhu na střed Matyáš Krebner a klokani tak vedli po první části 3:2.

I ve druhé třetině byl k vidění velmi rychlý florbal. Akce střídala akci, ale Michal Kotouček držel jednobrankové vedení Bohemky. V páté minutě bylo ještě veseleji. Pepa Juha našel svojí pěknou přihrávkou volného Daniela Cabejška a jeho střela se zastavila až v síti domácího Martina Haleše. Poté však opět přišla řada na domácí hráče. Nejprve Martin Zozulák svým druhým gólem snižoval na 3:5. Rozdíl jediné branky zařídil po pěkné souhře domácích hráčů Ivo Teichman a prostřední část tak skončila za stavu 4:5.

Závěrečná třetina začala velice opatrně. První vážnější akcí bylo vyloučení domácí Jana Bílého za hrubost. Klokanům stačilo pouhých 10 vteřin na to, aby se Pepa Juha dostal do šance, z které se nemýlil a Bohemka tak vedla 6:4. Sokol však nesložil zbraně a hnal se za snížením. O to se postaral opět Ivo Teichman. Domácí se poté nadechli k velkému náporu. Klokani se bránili seč jim síly stačily, ale Pardubice v čase 19:56 srovnali z hole Jana Kourka Zápas tak došel do prodloužení.

V něm se naskytlo pro oba týmy několik slibných šancí. Klokani zkoušeli hru ve čtyřech, ale bohužel na to doplatili. Jan Bílý utekl obraně a bez problémů zakončil do prázdné branky.

Hráči Bohemky tak nedokázali využít dobrý vstup do utkání a po vyrovnání v samém závěru třetí třetiny podlehli Sokoli Pardubice 7:6 v prodloužení.

Už toto pondělí nás však čeká důležité derby proti Spartě Praha! Přijďte podpořit klokany a užít si podvečer plný florbalu a soutěží o hodnotné ceny!