středa 13.3.2019 18:30 | 8XM1-A200|Tipsport Superliga, 5. kolo @ Aréna Sparta
2:2, 1:0, 1:2, 1:0
ACEMA Sparta Praha
MUŽI V LETOŠNÍM PLAY-OFF KONČÍ
V pátém čtvrtfinále prohráli po nájezdech a nezvládli prodloužit trvání série.

Kousek štěstí chybělo Klokanům prodloužit stav série a bojovat ještě o postup. Ve středečním pátém čtvrtfinále ze sebe vydali všechno. V nájezdech ale tahali za kratší konec. Jediným střelcem úspěšného nájezdu se stal Adam Růžek oproti třem úspěšným střelám sparťanských hráčů.

Zápas sledovala přes šest stovek diváků a tentokrát byl obrovsky vyrovnaný. Na hřišti probíhal tuhý boj, ačkoliv Bohemka musela většinou vedení svých soupeřů dotahovat. Klokani stav ale dokázali vždy srovnat a vynutili si desetiminutové prodloužení.

V tom měli největší šanci na ukončení zápasu s vítězným koncem právě Klokani. Ve čtvrté minutě prodloužení rozhodčí nařídili trestné střílení po faulu Sparty na Patrika Šebka. Vybrán byl útočník Matyáš Krebner, ale jeho počínání v trestném střílení bylo neúspěšné.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých o vítězství Sparty rozhodla poslední střela Jana Marvánka. Svou brankou poslal svůj tým do semifinále a Bohemákům ukončil letošní sezónu.

Celému mužskému "A" týmu tak děkujeme za letošní sezónu a těšíme se na tu příští! Bohemka do toho!

Komentář trenéra hostů Michala Jedličky: „Další vyrovnaný zápas v sérii, který se musel divákům líbit a byl napínavý až do konce. Gratulujeme Spartě k postupu a přejeme spoustu úspěchu.“

Komentář trenéra domácích Radka Skaličky: „Dnešní zápas jen potvrdil to, jak těžká série to byla. Máme v zápasech dobré pasáže, ale taky momenty, kdy vypadneme z role. Do semifinále musíme hned zapracovat. Děkujeme soupeři za dnešní zápas a za celou sérii!! Ještě jedno velké poděkování našim skvělým fanouškům!!“

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 5:4pn
3. Milan Garčar, 14. Lukáš Ujhelyi, 27. Radim Křenek, 46. Robert Košir, N Radim Křenek - 11. Matyáš Krebner, 14. Marek Ďopan, 42. Adam Růžek, 49. Jakub Buršík; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků:663; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Michal Kotouček 14; po třetinách: 2:2, 1:0, 1:2, 0:0;