Dorostenci C

Dorostenci C 3. LIGA DOROSTENCŮ

FbŠ Bohemians Praha 8 C - FBC Slavia Praha

neděle 17.3.2019 9:00 | 3XK3-A073|3. liga dorostenců - skupina 3, 10. kolo @ Sport Eden Beroun
11:1
6:0, 3:1, 2:0
FbŠ Bohemians Praha 8 C
FBC Slavia Praha
DOROSTENCI „C“ – VÍTĚZEM 3. LIGY
Dorostencům se v neděli dařilo. V Berouně si připsali dvě výhry.

Zápasy v Radlicích před dvěma týdny nás nezastihly v nejlepší formě. Mohli jsme se už s předstihem přiblížit vysněnému cíli, ale prohra s posledním týmem tabulky (FBC Jeleni Unhošť) na nás hodila pomyslnou deku. Další zápas s naším – v tu chvíli – nejbližším pronásledovatelem (FBC Žraloci Příbram) jsme pouze zremizovali a opět jsme se nijak na čele tabulky neodpoutali.

FbŠ BOHEMIANS – FBC SLAVIA PRAHA

11:1 (6:0, 3:1, 2:0)

A přišel den „D“. Poslední dva zápasy sezóny. Měli jsme opět vše ve svých rukách. Na úvod nás čekalo derby se Slavií. Jejich poslední výsledky nebyly moc přesvědčivé, ale jak známo – derby nemá favorita. Jenže forma Slavie opravdu nebyla optimální, a tak jsme se po pár minutovém oťukávání gólově prosadili. Vysoká výhra se zrodila už v první třetině, což nám umožnilo nacvičit si některé herní varianty. A také zapojit všechny hráče z lavičky. Bodově se opět prosazovali útočníci ze špičky kanadského bodování, ale hráčem zápasu se po zásluze stal sváteční střelec Martin Šebek s bilancí 2+1. První krok jsme zvládli, ale odpoledne nás čekal souboj s druhým týmem tabulky. Na základě výsledků ostatních zápasů nám sice stačila remíza, ale tyhle počty jsou vždycky ošidné a spoléhání na ně je cesta do pekel.

FbŠ BOHEMIANS – TJ LOKOMOTIVA RAKOVNÍK

6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Závěrečný zápas sezóny. Souboj prvního s druhým. Co víc si diváci mohou přát. Hráče Rakovníku tradičně jejich fanoušci hlasitě podporovali, a i tato skutečnost nám asi svazovala ruce. Zápas nezačal dobře. V první třetině jsme nepředvedli téměř nic a výsledek 1:1 byl pro nás lichotivý. Na gól soupeře po krásné kombinaci do (skoro) prázdné branky jsme odpověděli gólem Ondry Svobody, který pouze lehce nahodil balón od půlky a ten k překvapení všech skončil v síti. Druhá třetina přinesla boj, který se začal přiostřovat. Asi větší vůle po vítězství nás dovedla ke dvěma gólům v rozmezí jedné minuty. To bylo zřejmě – s ubráněným následným vyloučením – rozhodující. Na začátku závěrečné třetiny nám vidina cíle nadělila v rozmezí 6 vteřin další 2 góly. A to už začínalo vypadat nadějně. Soupeř se, ale ještě nadechl k závěrečnému náporu a rychle využil přesilovku za náš zbytečný faul. A hrozil dalšími útoky. Do konce chybělo 5 minut, když Jáchym Bláha zkompletoval hattrick a my už jsme pomalu začínali věřit... Věřit tomu, že se zúročí práce za celou sezónu - za dřinu na letním soustředění, kde to všechno začalo, za tréninky, které nebyly vždy ideální, za kvalitní začátek sezóny a za konec možná spíše vydřený silou vůle. Jsme MISTŘI !!! To je jedno, že nejsme mistři světa, že jsme „jenom“ mistři 3.ligy dorostenců. Ale vítěz je vždycky jenom jeden. A to je tahle parta kluků, kteří se před sezónou objevili v Bohemce a možná ani netušili, že můžou něco takového dokázat.