sobota 19.1.2019 20:00 | 8XW1-A103|Extraliga žen, 18. kolo @ ČPP Aréna Ostrava
1:2, 1:1, 3:0
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA
Bohemka přišla v poslední třetině o vítězství v Ostravě
Dlouho to vypadalo na body, ale domů jedou klokanky s prázdnou. Ale s hlavou nahoře.

Daleká cesta čekala Klokanky, naštěstí to hned od úvodu utkání nebylo vidět, když několikrát prověřily golmanku domácích. Jako první sice inkasovaly, ale do konce třetiny se dostaly do vedení po dvou brankách Adély Bočanové.

Do dvoubrankového vedení dostala zelenobílé ženy kapitánka Hanka Poláková. Ostrava snížila a stále hrozila z velkého tlaku. Skvěle chytající Daniela Kreisingerová držela svůj tým zuby nehty a nepropustila za svá záda žádný ze střeleckých pokusů.

Ostravankám se podařilo vyrovnat a následně se dostat do vedení, z kraje třetiny. Hra se dost vyostřila, i když tempo hry trochu polevilo. Ženy bojovaly, ale měly to dost těžké, středeční vítěz Poháru České pojištovny, ukazoval herní převahu. Ještě jednou jsme inkasovaly a ani závěrečná hra v power-play nezvrátila výsledek.

V příštím kole nás čeká ne derby na půdě Ivanti TIgers. Hraje se ve čtvrtek 7.2.2019 od 14:00.

Komentář trenéra hostí pana Tomáše Grigara: Od nás velmi dobré utkání, kde jsme si sáhli na dno. Zvolená taktika fungovala, ke konci nám trochu došly síly. Je vidět, že dokážeme předvést dobrý výkon proti silnému soupeři, ale bohužel ne vždy proti slabším. Děkujeme soupeři za hezké a velmi tvrdé utkání.

Komentář trenéra domácích pana Jakuba Robenka: Říkal jsem holkám, že je díky středečnímu úspěchu čeká jeden z nejtěžších zápasů celé sezóny a to se potvrdilo. 30minut jsme se rovnali, ale nakonec jsme opět poměrně s přehledem zápas otočili. Máme kvalitu, máme i morál a teď jdeme zaslouženě znovu slavit.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FbŠ Bohemians 5:3
3. Denisa Kotzurová, 31. Denisa Kotzurová, 42. Veronika Káčová, 46. Denisa Kotzurová, 56. Nela Kapcová - 11. Adéla Bočanová, 14. Adéla Bočanová, 21. Hana Poláková; rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský; vyloučení: 1:0; využití:0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 - Daniela Kreisingerová 21; po třetinách: 1:2, 1:1, 3:0;