Ženy A

Ženy A Extraliga žen

KM automatik FBK Jičín - FbŠ Bohemians

sobota 22.12.2018 16:30 | 8XW1-A086|Extraliga žen, 15. kolo @ Sportovní areál Jičín
4:5
1:2, 2:1, 1:2
KM automatik FBK Jičín
Klokanky porazily Jičín 5:4!
V posledním zápase roku 2018 si ženy pojistily 5. místo v tabulce Extraligy žen!

Poslední zápas roku 2018 klokanky odehrály v Jičíně. Předem bylo jasné, tým který  vyhraje se bude vyhřívat o vánočních svátcích na páté pozici.

Zápas byl od záčátku velmi opratrný ani jeden z týmů nechtěl chybovat, přeci jen trochu víc ze hry měly hráčky Jičína, které hrozily z nebezpečných crossovek. Otevření skóre přišlo v půlce třetiny z hole Elí Reischlové, která nenápadnou střelou nedala golmance šanci. Hra nahoru dolů, nedáš dostaneš, se nevyplatilo Klokankám, Jičín dokázal srovnat. To se nelíbílo Líze Vrátné, která napřáhla na půlce a propálila vše co jí stálo v cestě.

Druhá třetina se zpočátku nesla v klidném duchu jako ta první, nikdo se nikam extra nehnal. Přesto přišlo opět k vyrovnání  a následně se Jičín poprvé v zápase dostal do vedení. Klokanky zaply na vyšší levle rychlosti a podařilo se,  Áňa Máňa Divišová přesnou trefou k tyči srovala.

Stav 3:3, bylo jasné, že to bude velmi těžké, Jičín dokazoval sílu zkušeností především v jejich první lajně ale i ta vytváří chyby a jednu takovou dokázala potrestat Eliška Císařová. Do dvoubrankového vedení se klokanky dostaly díky přečíslení, které skvěle vyřešila Elí Reischlová.  Zápas se nám vyhronil a rozhodčí poprvé rozdali trestné minuty, klokanky dostaly možnost přesilky, která netrvala dlouho, po zákroku si šla odpočinou Líza Vrátná. Ani jeden z týmu nevyužil svojí výhodu. Jičín tak nastoupil do závěrečného tlaku, při kterém dokázal snížit. Skvěle chytající Jíťa Omelková  už žádný střelecký pokus za svá záda nepustila a klokanky slaví důležité 3 body.

Hodnocení utkání od domácího trenéra Tomáše Grigara:

Velmi těžké utkání, které jsme i díky troše štěstí vyhráli. Přijeli jsme pro tři body a ty máme. Děkujeme soupeři za kvalitní a důrazné utkání. Přejeme všem hezké Vánoce.

SOUHRN UTKÁNÍ:

KM automatik FBK Jičín - FbŠ Bohemians 4:5
17. Lucie Paulovičová, 27. Karolína Strejcovská, 30. Nikola Kuchařová, 52. Gabriela Žůrková - 10. Eliška Reischlová, 18. Eliška Vrátná, 34. Anna - Marie Divišová, 43. Eliška Císařová, 52. Eliška Reischlová; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 162; zásahy brankářů: Veronika Samková 17 - Jitka Omelková 18; po třetinách: 1:2, 2:1, 1:2;