Ženy A
Florbalová škola Bohemians

Ženy A Extraliga žen

FBS Olomouc - FbŠ Bohemians

sobota 13.10.2018 17:00 | 8XW1-A038|Extraliga žen, 7. kolo @ SH Čajkaréna Olomouc
6:5
1:1, 4:1, 1:3
FBS Olomouc
FbŠ Bohemians
ŽENY Z OLOMOUCE BEZ BODŮ
Dobrý výkon v závěrečné třetině na body nestačil.

Zápas s Olomoucí nenasvědčoval nic lehkého a to se potvrdilo hned v úvodu utkání. Již ve čtvrté minutě měly domácí hráčky důvod k radosti. Lucie Cholinská svojí střelou poslala Olomouc do vedení. Klokankám se však v polovině první třetiny podařilo srovnat krok. Adéla Bočanová si najela od mantinelu na střed hřiště a svoji střelou překonala Frankovou. V závěru třetiny viděli diváci i první přesilovou hru. Julie Chaloupková byla potrestána za bránění ve hře. Se závěrečnou sirénou svítilo na tabuli skóre 1:1 ale přesilovka pokračovala v druhé části.

A právě hned v jejím úvodu dokázaly domácí hráčky skórovat. Tereza Bořutová využila přesilovku a Olomouc se tak dostala do vedení. Tlak domácích hráček pokračoval i nadále a slavil úspěch. Brzy se tak dostaly do vedení 4:1. Klokanky dostaly možnost přesilové hry a Adéla Bočanová snížila na 4:2. Poslední slovo ve druhé třetině však měly opět hráčky Olomouce a před závěrečnou třetinou vedly 5:2.

I do poslední třetiny vstoupili lépe domácí. Na 6:2 zvyšovala Tereza Reimerová a klokanky tak čekala těžká práce. Nic však nevzdaly a hnaly se za vyrovnáním. Adéla Bočanová vstřelila svůj třetí gól v utkání a mohla tak slavit hattrick. Na 6:4 střelou z první snižovala Hanka Poláková a následoval Timeout domácích.  Z následného trestného střílení snižovala Adéla Bočanová na 6:5 a vyrovnání bylo blízko. Bohužel přes závěrečný nápor se již nepodařilo vstřelit další branku a z Olomouce se tak holky vracely bez bodů.

Komentář trenéra Tomáše Grigara:
Ostuda, jinak se náš výkon v první a druhé třetině nazvat nedá. Ve třetí třetině začneme makat, ale to proti dobře fyzicky připravenému soupeři nestačilo. Olomouc si svojí chutí vítězství zasloužila. Díky za odložení začátku utkání. Máme na čem pracovat.

Komentář domácí trenérky Alice Pavlíkové:


Výborné utkání z naší strany, holky dobře plnily své pokyny. Dnešní utkání jsme vyhrály díky bojovnosti a proměňování šancí. Děkujeme soupři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.


SOUHRN ZÁPASU:

FBS Olomouc - FbŠ Bohemians 6:5
branky: 
4. Lucie Cholinská, 22. Tereza Bořutová, 26. Tereza Mošťková, 27. Kateřina Slezáková, 36. Michaela Žáková, 44. Tereza Reimerová - 11. Adéla Bočanová, 32. Adéla Bočanová, 49. Adéla Bočanová, 53. Hana Poláková, 56. Adéla Bočanová; rozhodčí: Patrik Mik - Petr Szilvási; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Martina Franková 36 - Jitka Omelková 12, Daniela Kreisingerová 16; po třetinách: 1:1, 4:1, 1:3;


Informace o utkání