pátek 28.9.2018 14:00 | 8XW1-A020|Extraliga žen, 4. kolo @ SH Děkanka
FbŠ Bohemians
Ivanti Tigers Jižní Město
Tigers nad síly Bohemians
Klokanky dlouho držely s Jižním Městem krok. Na body to však nestačilo.

Páteční odpoledne bylo ve znamení 4. kola Extraligy žen, kdy domácí klokanky přivítaly pražského rivala Ivanti Tigers Jižní Město.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce inkasovat první branku. Bohužel, byli to hosté, kterým se podařilo jako prvnímu dostat balonek za brankovou čáru. O vyrovnání se postaralo duo Poláková - Bočanová a zápas tak pokračoval za stavu 1:1. Poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce však měli opět hosté. Denisa Billá ukázala svoje kvality na brankovišti a do druhé části zápasu se tak odcházelo za stavu 1:2.

Druhá třetina byla jasně ve znamení domácích hráček. O vyrovnání se opět postarala dvojice Poláková - Bočanová. Eliška Chudá sice opět poslala Tigers do vedení, ale Andrea Kadidlová spolu s Áňou Divišovou zajistili klokankám dvoubrankové vedení. V závěru třetiny byla na dvě minuty vyloučena Eliška Císařová.  Oslabení však pomohlo domácím, kdy Andrea Kadidlová utekla všem hráčkám Tigers a svoji šanci nekompromisně využila. Po dvou třetinách tak svítilo na tabuli skóre 5:3.

Bohužel na skvělý výkon ve druhé třetině hráčky FbŠ Bohemians nedokázaly navázat. Naopak soupeřkám vycházelo naprosto vše a na skóre to bylo znát. Tigers dokázaly velmi brzy vyrovnat stav. Několik slepených branek a hosté byli rázem i ve vedení 6:7. Klokanky na závěr zkusily hru bez brankáře, tu však nedokázaly zužitkovat a naopak se podařilo prosadit Dominice Kubištové, která tak uzavřela zápas na 6:8.

Tigers tak vybojoval všechny tři body a klokanky mají možnost napravit své výsledky už tuto neděli, kdy cestují do Brna.

Souhrn zápasu:

FbŠ Bohemians - Ivanti Tigers Jižní Město 6:8
branky:
13. Adéla Bočanová, 25. Hana Poláková, 32. Andrea Kadidlová, 37. Anna - Marie Divišová, 40. Andrea Kadidlová, 48. Eliška Vrátná - 10. Dominika Kubišová, 17. Denisa Billá, 28. Eliška Chudá, 43. Iveta Hyršlová, 48. Vendula Beránková, 51. Eliška Chudá, 57. Iveta Hyršlová, 59. Dominika Kubišová; rozhodčí: Roman Sladký - Radek Vybíhal; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 112; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 28 - Kristýna Karli 17; po třetinách: 1:2, 4:1, 1:5;