Ženy A

Ženy A Extraliga žen

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice

neděle 9.9.2018 12:30 | 8XW1-A002|Extraliga žen, 1. kolo @ Tenisový dvorec Štvanice
8:4
1:0, 6:1, 1:3
Tatran Střešovice
FLORBALOVÝ CEVRO INSTITUT OPEN AIR POTŘETÍ OŽIVIL ŠTVANICI
Zápasy pod širým nebem přilákaly do ochozů přes 2900 diváků

Centrální tenisový kurt na Štvanici po roce opět zaplavují zelenobílé barvy. Počasí přeje, a tak nic nebrání tomu, odstartovat již III. ročník unikátní sportovní akce, kterou FbŠ Bohemians pořádá: Cevro Institut Open Air 2018. Vrcholem celého víkendu je utkání Extraligy žen a Tipsport Superligy mužů mezi FbŠ Bohemians a Tatranem Střešovice pod širým nebem. Prostředí našim hráčům známé, pro soupeře však premiéra.

Celá akce startuje v sobotu, kdy se od brzkého rána po hřišti prohánějí naše nejmladší naděje od přípravek až po dorostence. Za podpory partnerů klubu je pro diváky připraven bohatý doprovodný program, který nabízí zábavu pro malé i velké fanoušky. Probíhá nejen na hřišti, ale i na ochozech kolem centrálního dvorce. Na hřišti panuje dobrá nálada a všichni se ze sebe snaží vydat to nejlepší. Po prosluněné sobotě ale hraje skóre ve prospěch Tatranu Střešovice a to 132:98.

O den později je tak správný čas na odvetu. Pokračuje totiž mládežnický souboj týmů před vrcholem dne. Mladí hráči Bohemians se snaží zvrátit skóre na svou stranu co to jde, přesto se na konci celého turnaje raduje Tatran, kterému vítězí s celkovým skóre 156:122.

V půl jedné hvizd rozhodčích startuje utkání žen. Zápas mezi FbŠ Bohemians a Tatranem Střešovice sleduje přes 500 diváků, kteří vytváří parádní atmosféru. Burácení bubnů se ozývá celou pražskou Štvanicí. Na první gól si však diváci musí počkat až do konce první třetiny, kdy se střelou mezi nohy prosazuje Kadidlová. Naopak v druhé části nenechávají střelkyně fanoušky dlouho čekat. Už ve 2. minutě se trefuje Poláková a do konce třetiny se týmu klokanek daří navýšit skóre až na 7:1. Vypadá to, že je téměř rozhodnuto. Úvod třetí třetiny však patří hostujícím hráčkám, kterým se daří upravit výsledek na konečných 8:4.

Klokanům naopak vstup do sezóny nevychází úplně podle představ. Tribuny skandujících fanoušků sledují utkání plné tvrdých soubojů a šancí na obou stranách. Domácí hráči dlouho drží krok s městským rivalem a na tabuli svítí nerozhodné skóre 3:3 i po konci druhé třetiny. O tom, kdo se bude na konci tohoto utkání radovat z vítězství musí rozhodnout až poslední dějství. Hráčům Bohemians se nedaří ubránit rozjetého Marka Beneše, který ve třetí části posílá hned 3 branky do sítě zelenobílých a navyšuje tak skóre Tatranu Střešovice až na 6:3. I přes tlak domácích v závěru následovaný hrou v šesti se hráčům Bohemians nedaří zvrátit utkání ve svůj prospěch.

Během celého víkendu dorazilo na Štvanici přes 2 900 diváků, kterým patří obrovské díky za vytvoření jedinečné atmosféry. Speciální poděkování pak patří dětem a rodičům z obou klubů, kteří mohutně podporovali malé florbalisty a naše elitní týmy po celý víkend.

Poděkování patří samozřejmě dobrovolníkům a pořadatelům, kteří se na celé akci podíleli a současně i partnerům celé akce, kteří nás podporují: Pivovar Holba, Vysoká škola Cevro Institut, Auto Jarov, Exe Sport, Freez a Oxdog.