neděle 25.9.2022 13:00 | 8XM1-A022|Livesport Superliga, 4. kolo @ UNYP ARENA
FbŠ Bohemians
SOKOLI Pardubice
Klokani přestříleli Pardubice. Kisugite se blýskl hattrickem, Forman pěti body
První domácí zápas přinesl třetí vítězství v sezóně.

V nedělním utkání si milovníci útočného florbalu přišli na své. V zápase se několikrát oba týmy vystřídaly ve vedení a až v posledním dějství to byli hráči Bohemians, kteří si vytvořili dostatečný náskok a zvítězili celkově 13:9.

Už začátek utkání naznačil, že to dnes o obranách moc nebude, když v čase 0:41 uklidil míček do sítě Kuba Buršík. O 2 minuty později pak Pardubice vyrovnaly z protiútoku a následně se pokračovalo ve hře nahoru dolů.

Forman s Maličem pak jako jediní dva dokázali do konce třetiny proměnit své šance a do šaten se šlo za stavu 3:1. Z ní se Pardubice vrátily jako polité živou vodou a už ve 23. minutě vedly 3:4.

SESTŘIH BRANEK:

Klokani si však vedení vzali rychle zpět a Martin Kisugite dvěma zásahy spolu s Davidem Velebou otočili na průběžných 6:4. Ani tento výsledek však nevydržel dlouho a po dvou gólech Pardubic bylo srovnáno na 6:6.

V poslední části pak rozsekli drama domácí. Do 50. minuty se postupně trefili Šebek, Gajdoš, Malič a Kisugite a bylo to 10:6. Pardubice se sice dostaly ještě do kontaktu, ale další branky Šebka, Virgy a Petráka znamenaly konečné vítězství 13:9 a 3 body pro klokany do tabulky Livesport Superligy.

V dalším kole se klokani představí 7.10.2022 na Vinohradech a následně je v pondělí 10.10.2022 čeká televizní utkání s Vítkovicemi.

ZÁZNAM UTKÁNÍ:

FbŠ Bohemians - SOKOLI Pardubice 13:9

branky: 1. Jakub Buršík, 12. Jan Malič, 20. Filip Forman, 28. Martin Kisugite, 30. David Veleba, 38. Martin Kisugite, 43. Patrik Šebek, 44. Matúš Gajdoš, 50. Jan Malič, 51. Martin Kisugite, 54. Patrik Šebek, 57. Samuel Virga, 58. Karel Petrák - 3. Ivo Teichman, 21. Ivo Teichman, 23. Adam Šmíd, 24. Adam Šmíd, 38. Ivo Teichman, 39. Lukáš Kučera, 52. Ivo Teichman, 54. Adam Šmíd, 59. Lukáš Prix; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:2; využití: 2:0; diváků: 173; zásahy brankářů: Jakub Zavřel 18, Tomáš Hyršl 5 - Matěj Denemark 27; po třetinách: 3:1, 3:5, 7:3;