Ženy A
Florbalová škola Bohemians

Ženy A Extraliga žen

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice

neděle 7.3.2021 15:00 | 8XW1-A100|Extraliga žen, 17. kolo @ SH Dolní Břežany
2:6
0:1, 1:4, 1:1
FbŠ Bohemians
Tatran Střešovice
Ženy o víkendu opět nebodovaly
Ženy FbŠ Bohemians o víkendu čekaly dva náročné zápasy, nejprve na půdě Jičína, v neděli pak na domácí palubovce přivítaly tým Tatranu.

Do sobotního utkání klokanky nevstoupily zle, hra byla od počátku ve vysokém tempu, oba týmy zodpovědně bránily a ač šancí bylo poskrovnu, v 15. minutě navyšovala už na 2:0 pro zelenobílé kapitánka Poláková. Na konci první části však Jičín využil početní výhodu a 5 vteřin před sirénou snížil na 1:2. Na hřišti se postupně přitvrzovalo, bohužel klokankám se nepodařilo v prostřední části utkání využít ani jednu z nabídnutých přesilových her a do poslední fáze utkání se vstupovalo za stavu 3:2 pro Jičín. Ani třetí nabídnutou početní výhodu zelenobílý tým nevyužil, nicméně těsně po návratu jičínské Egrtové z trestné lavice srovnala na 3:3 Divišová. Jičín ke konci zápasu hodně vytáhl svá křídla, což obraně Bohemians činilo problémy, Červová svůj tým však několikrát podržela. Deset minut před koncem strhla vedení zpět na stranu Jičína ze standardní situace Žůrková, po vyloučení Bočanové navyšovala Bachmaierová už na 5:3. Ani ne minutu nato opět zvedala ruce nad hlavu Bachmaierová, když se jí podařilo narušit rozehrávku zelenobílých a propasírovat míček za záda Červové. Hráčky Bohemians už bohužel ze závěrečného tlaku a hry v šesti nic nevytěžily a z Jičína tak odjížděly s prázdnou.

V nedělním utkání měl na hřišti od počátku převahu tým Tatranu, který aktivně napadal a dařilo se mu narušovat rozehrávku domácích hráček, kterým dělalo značný problém se dostat do útočného pásma a vytvářet si gólové šance. V bráně Bohemku dlouhou dobu držela Červová, takže ačkoli Tatran klokanky výrazně přestřílel, do šaten se po 1. třetině odcházelo za stavu 0:1 pro hostující tým v červených dresech. Prostřední část probíhala v podobném duchu a Tatranu se podařilo zpřesnit koncovku, když v 37. minutě navyšoval už na 0:5. Bohemka se poprvé prosadila zásluhou kapitánky Polákové až v 38. minutě zápasu, po 2. třetině tedy na tabuli svítilo nepříznivé skóre 1:5. V poslední části už se hra trochu uklidnila a domácím hráčkám se dařilo lépe číst hru Tatranu, na každé straně padl ještě 1 gól a ženy FbŠ Bohemians tak po prohře 2:6 odcházely i z druhého víkendového zápasu s prázdnou.

Informace o utkání

Související fotogalerie