Muži A

Muži A Superliga florbalu

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice

sobota 2.1.2021 16:00 | 8XM1-A114|Superliga florbalu, 17. kolo @ TJ Sokol Vinohrady
7:6
2:0, 2:1, 2:5, 1:0
1. SC TEMPISH Vítkovice
KLOKANI V PARÁDNÍM UTKÁNÍ PŘEHRÁLI VÍTKOVICE
Dramatickou bitvu s Vítkovicemi rozhodl v prodloužení Filip Forman.

Přímý přenos utkání mezi Bohemians a Vítkovicemi nabídl velmi pohledný útočný florbal s dramatickou zápletkou.

Do zápasu vlétli lépe domácí, když už ve 2. minutě vstřelil úvodní gól Buršík. Stejný hráč pak v polovině první třetiny zvýšil na 2:0 a jelikož Michajlovič vychytal trestné střílení, vedli klokani po dvaceti minutách zaslouženě 2:0.

Ve druhé třetině sice Vítkovice snížily, ale klokani následně využili obě přesilové hry. Nejprve Malič zatloukl po parádní akci míček do odkryté klece a pak kapitán Zezulka vymetl pavučinky ve vítkovické bráně.

Dvě třetiny byli klokani lepší a díky skvělé obraně drželi šanci na tři body.

Vítkovice ovšem nesložily zbraně. Postupně začaly stahovat náskok domácích a v 52. minutě to bylo už 4:4. O minutu a půl později šly navíc do vedení, ale i klokani začali bojovat o cenné body. Hned z další akce vyrovnal Kawulok a v 57. minutě strhl vedení na stranu Bohemians Filip Forman.

SESTŘIH BRANEK:

Vítkovice měly při následné power play pořádnou porci štěstí a díky ní se jim podařilo vyrovnat na 6:6.

V prodloužení pak klokani po rychlém kontru rozhodli z hole Filipa Formana a mohli slavit. Vstup do nového roku jim vyšel za dva cenné body a zítra se poperou o další. Tentokrát se vydají do Liberce, kde je čeká od 16:00 čeká tamní FBC.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice  7:6p
2. Jakub Buršík, 10. Jakub Buršík, 29. Jan Malič, 31. Vojtěch Zezulka, 54. Ondřej Kawulok, 57. Filip Forman, 61. Filip Forman - 26. Lukáš Hájek, 49. Adam Delong, 51. Adam Delong, 52. Rostislav Gattnar, 54. Jiří Besta, 59. Lukáš Hájek; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 22 - Lukáš Souček 20; po třetinách: 2:0, 2:1, 2:5, 1:0;