Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Co čeká muže ve čtvrtfinále proti Spartě?

Sparta, která zakončila základní část na 4. příčce, už neměla možnost výběru soupeře a zbylo na ni tak FbŠ Bohemians, které skončilo o 4 body za ní, na místě pátém.

Nejen duely v letošním ročníku byly vyrovnané (Sparta pokaždé zvítězila až v prodloužení – 7:6p, 5:4p), ale i zápasy v čtvrtfinálových sériích v předchozích letech neskončily nikdy rozdílem větším jak 2 branky. Nicméně to byla právě Sparta, kdo v posledních dvou letech Bohemce ukončil sezónu, Zelenobílí jí mají tedy letos co vracet.

Klíčem k vítězství by mohly být mimo jiné přesilové hry, ve kterých se letos Bohemce podařilo vstřelit 32 gólů, což je nejvíce z celé ligy. V přesilových hrách v sezóně se prosazovali především Filip Forman (11x) a Jakub Šárka (8x), kteří se zároveň se svými bodovými zisky (26+25 a 23+26) umístili v TOP 10 kanadského bodování Superligy mužů.

Zápasy budou zajímavé pro gólmana zelenobílých, Michala Kotoučka, který do Bohemky před třemi sezónami přišel právě ze Sparty a i on má svým bývalým kolegům co vracet za předchozí čtvrtfinálové série. Budou s ním mít tentokrát problémy jeho bývalí spoluhráči?

To se dozvíme už o tomto víkendu, kdy čtvrtfinále startuje. Bohemku můžete přijít podpořit v sobotu a v neděli v 17:00 do UNYP Areny. Domácí utkání klokani sehrají o následujícím víkendu – 14. a 15.3.2020.

SUPERLIGA FLORBALU - ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

Technology Florbal MB – TJ Sokol Královské Vinohrady

1. SC TEMPISH Vítkovice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Tatran Teka Střešovice

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians

Dále čtěte

Rokytnice