Klokani vybojovali se Spartou bod

Vstup do zápasu vyšel lépe Spartě, která sice otevřela skóre, ale současně přišla rychlá odpověď z hole Kuby Buršíka. A to bylo to zásadní co v úvodní části viděla zaplněná UNYP arena.

I druhá třetina nabídla pohledný florbal. Klokani šli po pěkné akci do vedení, když se trefil Daniel Cabejšek a za Spartu vyrovnal Radim Křenek z nájezdu. Při vlastním oslabení pak využili sparťané zaváhání klokanů a otočili výsledek na svou stranu.

V poslední části to už vypadalo na vítězství Sparty, ale klokani zabojovali. Spartu stále dotahovali a mezi střelce Bohemians se postupně zapsali Krbec, Šárka, Ďopan a 12 sekund před koncem srovnal na 6:6 Kopecký, který využil zaváhání v rozehrávce Sparty. Na straně Bohemians propukla velká radost. Klokani totiž necelých 7 minut před koncem prohrávali o dvě branky a stejně se dočkali bodového zisku.

Ten mohli ještě navýšit, ale nepovedlo se. V prodloužení si Sparta celkem sebevědomě dokráčela pro bod navíc a bylo hotovo.

V příštím kole doma přivítáme Vinohrady. Hrajeme v neděli 13.10.2019 od 17:00 na Děkance.

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 7:6p
6. Jan Marvánek, 29. Radim Křenek, 39. Jakub Kolstrunk, 43. Matěj Pruner, 45. Jan Marvánek, 54. Michal Pažák, 62. Jan Marvánek - 6. Jakub Buršík, 23. Daniel Cabejšek, 44. Kryštof Krbec, 48. Jakub Šárka, 54. Marek Ďopan, 60. Viktor Kopecký; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 762; zásahy brankářů: Martin Beneš 10 - Tomáš Hyršl 18; po třetinách: 1:1, 2:1, 3:4, 1:0;

Komentář trenéra hostů pana Martina Formana: Dneska za mě osobně zvláštní zápas, který byl dvě třetiny jak se říká "neslaný nemastný". Náš výkon nebyl dobrý, šťastným gólem jsme si vybojovali BOD, ale samozřejmě prodloužení je o úvodní buly a ta se nám nepovedla. Děkujeme soupeřům za zápas, těšíme se na další klání.

Komentář trenéra domácích pana Radka Skaličky: Klasický zápas s Bohemkou. V defenzívě jsme udělali pár chyb, na kterých budeme v tréninku pracovat. V útoku se postupně projevují věci, které nacvičujeme. Děkujeme našim skvělým divákům a soupeři za utkání!