KLOKANI USPĚLI V PRAŽSKÉM DERBY

Muži mají za sebou druhé úspěšné utkání vrcholové části POHÁRU ČF.  Po pondělním návratu ze švédského Falunu, kde muži odehráli mezinárodní turnaj, čekalo superligový tým už ve středu další utkání.

Klokani rozehráli vrcholovou část už téměř před dvěma týdny a úspěšně. V prvním zápase proti prvoligovým Karlovým Varům se jim dařilo a připsali si výhru 9:5. Tentokrát ve středečním zápase na ně čekal superligový pražský rival ACEMA Sparta Praha. Úvodní buly bylo naplánováno na 20:30, tentokrát na domácím poli Klokanů.

Klokani šli do zápasu bez pár klíčových hráčů: kapitána Kryštofa Krbce, zraněného Vojty Bagina, útočníků Jakuba Šárky a Matyáše Krebnera či obránce Pavla Čiháka. Sparta se naopak rozhodla pro tento zápas nasadit mladé hráče a do hry se zapojilo spousta juniorů.

I tak to bylo drama a gólová přestřelka v zápase rozhodně nechyběla. Do zápasu lépe vstoupila Sparta, když po dvou přesných střelách šla do vedení 2:0. To bylo ale naposledy, kdy v zápase vedla. Klokani čtyřmi góly otočili stav utkání a v zápase už nenechali svého soupeře jít do vedení. Dramatická koncovka přišla za stavu  8:6 pro domácí, kdy necelé dvě minuty do konce šli hráči v rudých dresech do hry v šesti. Pár vteřin jim stačilo na vstřelení gólu a snížení stavu na rozdíl jedné jediné branky. Naštěstí pro domácí to bylo, ale jediné, co jejich soupeři stihli, a tak se mohli radovat z vítězství. Bohemka si tak druhým vítězstvím zajistila průběžné první místo ve skupině a jistý postup do osmifinále vrcholové části poháru ČF. Zápas nedohráli útočníci Adam Růžek a Daniel Cabejšek. Snad to nebude nic vážného a budou brzy v pořádku.

FbŠ Bohemians - AC Sparta Praha 8:7
branky:
10. Patrik Šebek, 14. Adam Růžek, 24. Matěj Pěnička, 28. Jakub Buršík, 30. Mikuláš Forman, 36. Matěj Pěnička, 51. Viktor Kopecký, 53. Jakub Buršík - 6. Michal Pažák, 9. Matyáš Velc, 28. Marek Veselý, 33. Matěj Čermák, 41. Kristián Kozák, 43. Michal Vojtíšek, 60. Kristián Kozák; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Michal Kotouček 22 - Patrik Zítka 23; po třetinách: 2:2, 4:2, 2:3;

Komentář domácího trenéra Martina Formana: "Zápas byl ve slušném tempu. Myslím si, že rozhodla 3.třetina, kde se nám dlouho dařilo držet dvoubrankové vedení. Děkujeme soupeřům za utkání a už se těšíme na začátek sezóny."