Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Ženy nepotvrdily roli favorita

Klokanky sice ve hře na míčku dominovaly, ale nedokázaly se prosadit. Kdežto jejich protihráčky ve hře před gólmanem byly nekompromisní, a i díky tomu se dostaly do jednobrankového vedení už v desáté minutě.  Do konce třetiny se hrál poklidný florbal bez velkých šancí.

Po návratu z šaten se opět prosadil soupeř. Snížit mohla nejproduktivnější klokanka Adéla Bočanová, ale tentokrát z nájezdu přelstít gólmanku nedokázala. Hra se poté začala kouskovat, rozhodčí vyloučili během 6 minut tři hráčky Židenic a dvě klokanky. Díky tomu byla vidět velmi aktivní hra 4 na 4, která sedla domácím a snížit dokázala Adéla Bočanová.

Čtyři minuty stačilo klokankám, aby v úvodu třetí třetiny otočily stav zápasu na svojí stranu, kdy se prosadila nejprve Hana Poláková a poté Eliška Vrátná. K vidění byl nájezd i v podání hostů, který také nebyl proměněn. A další dvě vyloučení na straně domácích. V prvním nedokázaly skórovat, ale to druhé dokázaly Židenice potrestat a srovnaly stav. Dvě minuty před koncem hostující vstřelily rozhodující branku zápasu. Závěrečná hra bez brankáře už klokankám nepomohla.

Komentář trenéra hostů Dity Ondrejkové: "Zajímavý zápas, mnoho pohledných i ošklivých situací. V první třetině to byl hodně útočný florbal, pro diváky určitě zajímavost. Druhá třetina bohužel zcela změnila obraz hry. A ve třetí už se jen bojovalo. Nakonec se ukázalo, že v holkách třímá vítězný duch. Jen jsme si na něj museli počkat do téhle fáze soutěže. Děkujeme Bohemce za prověrku a hodně štěstí v play-off."

Komentář trenéra domácích Tomáše Grigara: "Od nás dneska všechno špatně... Rychlostně jsme prohráli všechny souboje a soupeř šel více za body než my. Ve středu nás čeká další podobné utkání s houževnatým soupeřem a my se na něj musíme připravit. Gratuluji soupeři k bodům a divákům za podporu."

FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 3:4

branky: 34. Adéla Bočanová, 43. Hana Poláková, 44. Eliška Vrátná - 10. Zuzana Hubáčková, 22. Kristýna Pospíšilová, 52. Andrea Dernerová, 58. Silvia Tomová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 93; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 13 - Karolína Krištofová 15; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:2;

Související utkání

Utkání - Ženy A
10.2.2019, SH Děkanka
Bohemians
3:4
0:1, 1:1, 2:2
Židenice

Dále čtěte

Elementkempy.cz