Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Pohled do historie: Bohemians vs. Tatran

Až v neděli nastoupí zelenobílí ve Střešovicích, půjdou tak trošku proti historii. Ta pro nás nevyznívá zrovna nejlépe a tak zbývá jediné: Přepsat ji! Klokani by v případě vítězství svého rivala bodově předehnali a 3 body by je velmi přiblížili SMĚR PLAY-OFF! K derby jsme pro vás přichystali i menší pohled do historie vzájemných střetnutí.

SEZÓNA 2012/2013
Klokani hrají tehdejší Autocont extraligu ve vyhnanství právě ve Střešovicích a první měření jednoznačně ovládne Tatran výsledkem 10:1. O Pár měsíců později se ve Střešovicích hraje znovu a Bohemians, jako domácí tým, poprvé v novodobé historii vítězí nad Tatranem 7:6. "Vždycky jsem si přál, abych byl u toho až Bohemka porazí Tatran. Tak jsem byl u toho," reagoval s nadsázkou odchovanec našeho klubu a v té době již střešovický útočník Martin Richter v pozápasovém rozhovoru. Možná, že klokanům nakonec pomohla i předzápasová motivace od boxera Lukáš Konečného.

ROZHOVOR S MARTINEM RICHTEREM:

SESTŘIH VÍTĚZNÉHO UTKÁNÍ:

LUKÁŠ KONEČNÝ ZVE NA DERBY:

SEZÓNA 2013/2014
I v další sezóně působí Bohemka ve Střešovicích a obě utkání tentokrát ovládne Tatran. Nejprve 1:5 a poté 5:3.

SEZÓNA 2014/2015

V sezóně 14/15 se klokani přestěhují zpět na Děkanku a i když v televizním utkání na Spartě prohrávají 3:6, Tatranu to na stejném místě na začátku února vrací a vítězí 7:5. V zápase se blýskne jednou brankou a asistencí obránce Pavel Čihák, který se svými hráči položí základy vítězství už v první třetině, kdy klokani vedou v 10. minutě už 3:0. Soupeř sice srovnává na 5:5, ale naši hráči si tři body utéct nenechají. 

SEZÓNA 2015/2016

Další cenné vítězství přichází 19.11.2015, kdy Tatran musí na Děkance skousnout prohru 7:4. Hattrickem se na vítězství podílí útočník Martin Šimek. Ve Střešovicích pak klokani těsně podlehnou 4:3.

SESTŘIH VÍTĚZNÉHO UTKÁNÍ:

SEZÓNA 2016/2017
V základní části se týmy utkají ve dvou televizních utkáních. Nejprve jen těsně klokani podlehnou 7:6, ale v dalším měření je Tatran vymaže a jasně vítězí 2:10. Kromě toho se oba týmy střetnou ve čtvrtfinále play-off, kdy je k vidění 6 dramatických bitev. Nakonec se z postupu raduje Tatran (výsledek série: 2:4).

SEZÓNA 2017/2018

Ve Střešovicích se hraje další bitva v režii Tatranu, který vítězí jasně 10:3. Pak se karta otáčí a Bohemians na Děkance přehrávají Tatran po celé utkání a zaslouženě vítězí 6:3.

SEZÓNA 2018/2019
A letos? První měření sil nemohlo mít lepší kulisu. Klokani si pozvali střešovického rivala na Štvanici, kde mu však nakonec podlehli 4:7. Tatranu tedy máme co vracet!

"Zápasy s Tatranem jsou pro mě vždycky velmi atraktivní. Ať to bylo dříve, kdy Tatran ještě dominoval českému florbalu a byl to takový malý svátek pro nás, nebo v současné době, kdy jsou zápasy s Tatranem poměrně vyrovnané a potkávají se velmi mladé týmy, s výjimkami samozřejmě, které se snaží o útočnou a kombinační hru. V neděli se jedná o přímý souboj o šesté místo a kdo vyhraje bude mít už poměrně výhodnou pozici do bojů o playoff, takže očekávám, že to bude trošku vyšperkovaný," komentuje rivalitu mezi Tatranem a Bohemkou kapitán Tomáš Kindl.

Derby je na programu v neděli 20.1.2019 od 18:00 ve Střešovicích, takže neváhejte a přijďte podpořit naše borce!

Související utkání

Utkání - Muži A
9.9.2018, Tenisový dvorec Štvanice
Bohemians
4:7
3:3, 0:0, 1:4
Tatran

Dále čtěte

Elementkempy.cz