School Match 2018 ovládla Boleslav

Poslední zápas můžu v roce 2018 se udál v netradiční den, před netradičním publikem. To byl schoolmatch mezi klokany a úřadujícími mistry loňské sezóny, což nabízelo mladým divákům lákavou podívanou.

Ale pro klokany nebylo hned od úvodu vše tak růžové, po 6 minutách hry prohrávali 2:0. Kombinace domácích na útočné polovině byli pro oko diváka pohledné, ale nepřinesli žádnou změnu ve skóre. Zato Boleslav dokázala přidat ještě dvě branky a po 12 minutách vyhnala z branky chytajícího Ondru Kraťka. Nově nasazeného golmana Tomáše Hyršla soupeř nešetřil, ale do konce třetiny propustil za svá záda nic.

Radost fanouškům Bohemky udělal na začátku druhé třetiny Patrik Šebek, který zavěsil do šibenice. Tři rychlé odpovědi v rozmezí 3 minut od hostů znamenal rozdíl již šesti branek. Vojta Zezulka od mantinelu prostřelil vše co mu v cestě stálo a snížil propastný rozdíl ve skóre. K dalšímu snížení mohlo pomoc vyloučení Bolky, ale nestalo se, samostatný únik dokázali hosté využít a potrestali nekoncentrovanost domácích.

Třetí třetina přinesla gólové hody, nejprve se prosadil Adam Růžek, po něm Boleslav opět nezahálela a navýšila, na tento gól dokázal najít odpověď Viktor Kopecký. Pepa Juha se postavil k trestnému střílení, ale Baura nepřelstil. A opět úřadovali hosté, dvě rychlé branky a vedení 11:4. Kosmeticky dokázal upravit stav ještě Mikuláš Forman a Pepa Juha, poslední slovo ale opět měli hosté a klokani odchází poraženi 12:6.

SOUHRN UTKÁNÍ:

FbŠ Bohemians - Technology Florbal MB 6:12
22. Patrik Šebek, 26. Vojtěch Zezulka, 44. Jakub Kolstrunk, 45. Viktor Kopecký, 54. Mikuláš Forman, 60. Josef Juha - 2. Martin Tokoš, 6. Jiří Curney, 12. Patrik Šebek, 13. Jan Natov, 23. Jan Natov, 23. Jakub Gruber, 25. Jakub Gruber, 36. Jan Natov, 45. Jiří Curney, 51. Filip Zakonov, 52. Jakub Bína, 60. Jakub Bína; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 525; zásahy brankářů: Ondřej Kratěk 1, Tomáš Hyršl 12 - Lukáš Bauer 13; po třetinách: 0:4, 2:4, 4:4;