Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Z Pardubic vezeme bod za prohru v prodloužení

Páteční podvečer byl ve znamení dalšího kola Tipsport Superligy. Klokani cestovali do Pardubic a rozhodně chtěli po reprezentační pauze vítězství.

Zápas začal ve vysokém tempu a hned v úvodních minutách se domácí Sokol dostal do šance. Žáček však nahozený balonek na Kotoučka nezpracoval a zápas tak pokračoval v bezbrankovém stavu.
V páté minutě se dostali do první vážnější šance i klokani. Nováček v dresu Bohemians Viktor Kopecký skvěle našel volného Jakuba Kolstrunka a ten poslal klokany do vedení. Zápas poté nabral vysoké otáčky a Pardubice během tří minut otočili skóre. Nejprve srovnal Přemek Pakosta a do vedení dostal domácí kapitán Sokolu Martin Zozulák. Klokani nenechali nic náhodě a hnali se za vyrovnáním. O to se postaral Patrik Šebek, který svojí střelou nedal domácímu brankáři šanci. Čtyři minuty před koncem první třetiny domácí Prix zatáhl za pomyslnou ruční brzdu a za svůj faul na Daniela Cabejška byl potrestán dvěma minutami. Přesilovou hru velmi rychle využil z výběhu na střed Matyáš Krebner a klokani tak vedli po první části 3:2.

I ve druhé třetině byl k vidění velmi rychlý florbal. Akce střídala akci, ale Michal Kotouček držel jednobrankové vedení Bohemky. V páté minutě bylo ještě veseleji. Pepa Juha našel svojí pěknou přihrávkou volného Daniela Cabejška a jeho střela se zastavila až v síti domácího Martina Haleše. Poté však opět přišla řada na domácí hráče. Nejprve Martin Zozulák svým druhým gólem snižoval na 3:5. Rozdíl jediné branky zařídil po pěkné souhře domácích hráčů Ivo Teichman a prostřední část tak skončila za stavu 4:5.

Závěrečná třetina začala velice opatrně. První vážnější akcí bylo vyloučení domácí Jana Bílého za hrubost. Klokanům stačilo pouhých 10 vteřin na to, aby se Pepa Juha dostal do šance, z které se nemýlil a Bohemka tak vedla 6:4. Sokol však nesložil zbraně a hnal se za snížením. O to se postaral opět Ivo Teichman. Domácí se poté nadechli k velkému náporu. Klokani se bránili seč jim síly stačily, ale Pardubice v čase 19:56 srovnali z hole Jana Kourka Zápas tak došel do prodloužení.

V něm se naskytlo pro oba týmy několik slibných šancí. Klokani zkoušeli hru ve čtyřech, ale bohužel na to doplatili. Jan Bílý utekl obraně a bez problémů zakončil do prázdné branky.

Hráči Bohemky tak nedokázali využít dobrý vstup do utkání a po vyrovnání v samém závěru třetí třetiny podlehli Sokoli Pardubice 7:6 v prodloužení.

Už toto pondělí nás však čeká důležité derby proti Spartě Praha! Přijďte podpořit klokany a užít si podvečer plný florbalu a soutěží o hodnotné ceny!


Komentář Michala Jedličky:

Pěkné utkání před krásnou atmosférou. Jediná kaňka na tom je, že pokud nebudeme porážet takové týmy, tak v play-off nemáme co dělat.

SOUHRN UTKÁNÍ:

Sokol Pardubice - FbŠ Bohemians 7:6p
branky: 
6. Přemek Pakosta, 9. Martin Zozulák, 34. Martin Zozulák, 34. Ivo Teichman, 52. Ivo Teichman, 60. Jan Kourek, 65. Jan Bílý - 5. Jakub Kolstrunk, 11. Patrik Šebek, 17. Matyáš Krebner, 26. Daniel Cabejšek, 30. Josef Juha, 50. Josef Juha; rozhodčí:Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 453; zásahy brankářů: Martin Haleš 15 - Michal Kotouček 10; po třetinách: 2:3, 2:2, 2:1, 1:0;

Související utkání

Utkání - Muži A
14.12.2018, SH Dašická Pardubice
Pardubice
7:6pp
2:3, 2:2, 2:1, 1:0
Bohemians

Související informace

Dále čtěte

Elementkempy.cz