Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
ANDY BŘESKÁ DOPORUČUJE MLÉČNÝ KEFÍR - OLOMOUC PO NĚM SESTŘELILA 5 GÓLY

Mezinárodní den žen oslavily klokanky výjezdem do Olomouce. Zápas sliboval spoustu osobních soubojů a napínavý průběh, kde o vítězi nebude hned jasno.

Zápas začal velmi aktivně, hned v první minutě se nepřesná střela Olomouce odrazila od mantinelu za bránou až k připravené Nele Blažkové, která se nemýlila a otevřela gólový účet svého týmu. Klokanky se ale nehroutily, necelých dvacet vteřin poté se totiž po nepřesné rozehrávce domácích zhostila míčku Andrea Břeská a vyrovnala na 1:1. Její formace pak náskok navýšila díky dobrému odskoku Nicol Fryčové a přesné střele na zadní tyč. Do konce třetiny pak ještě zvládla Andrea Břeská zkompletovat hattrick - nejprve dorazila odraženou střelu Anety Faltové a následně využila dobrého presu Michaely Urbanové. Po první třetině tak klokanky měly zápas pod kontrolou poměrem 4:1.

Po výměně stran se na hřišti trochu přitvrdilo, naštěstí klokanky hned ukázaly, že Olomouc k ničemu nepustí - přesnou střelou pod horní tyč se nejprve zapsala opět Andrea Břeská a následující střídání pak obdobnou ránou Lucie Veselá. Skóre 6:1 tak opět dodalo holkám jistotu a dařilo se jim hrát v klidu na míčku. Po zbytek třetiny si klokanky tvořily dobré šance, ale žádný míček už se za záda domácí gólmanky nedostal. Zápas se skórem mohl zdát klidný, ale napětí v hale se zvyšovalo. Několik hráček si vyslechlo ráznou kritiku domácího publika a zároveň trenér domácích musel opustit střídačku. Klokanky tak dostaly příležitost v podobě přesilové hry, i přes pěkné šance ale neskórovaly.

V poseldní třetině bylo jasné, že Olomouc udělá maximum pro to, aby nepříznivý výsledek zvrátila. Hned z kraje třetiny jí byla nabídnuta přesilová hra, kterou ovšem klokanky ubránily perfektně. Navíc po návratu z trestné lavice uděřila opět Andrea Břeská a svým pátým gólem srazila Olomouc na kolena. Hned v dalším střídání byla Anna Stará nejprve hrubě sražena na mantinel, ale vzápětí dostala nabito a vyslala nechytatelnou bombu do středu brány, čímž završila gólové hody Bohemians. Do konce třetiny musely klokanky čelit ještě dvěma vyloučením a při hře 3 na 5 bohužel inkasovaly - dobře nastavenou čepelí se prosadila Terezie Gálová a upravila na konečných 8:2.

Klokanky tak mohly jet domů s plným počtem bodů a napjatě vyhlížely soupeřky do čtvrtfinále. Krátce po 18. hodině bylo jasno - příští víkend stráví holky ve Vítkovicích.

Nejlepší hráčkou se stala pětigólová Andrea Břeská. Po zápase se nám svěřila, že za svou aktuální formu vděčí hlavně mléčným kefírům a acidofilním mlékům. Je to prý těmi bakteriemi a kvasinkami, které mají na člověka skvělý vliv. Jako budoucí lékařka tedy doporučuje tyto mléčné výrobky všem, dětem, mladistvým i dospělým.

Pro čtvrtfinálovou bitvu tedy fyzioterapeutka Eliška Vrátná ví, co budou její svěřenkyně potřebovat.

SESTŘIH UTKÁNÍ

OHLASY PO UTKÁNÍ - DOMÁCÍ

OHLASY PO UTKÁNÍ - HOSTÉ

Hned další víkend vyrážejí klokanky na půdu 1. SC NATIOS Vítkovice, aby předvedly své umění a ukázaly se v nejlepším světle.

Související utkání

Utkání - Ženy A
8.3.2026, SH Čajkaréna Olomouc
Olomouc
2:8
1:4, 0:2, 1:2
Bohemians

Dále čtěte

Jarní Pohár 2026