FbŠ Bohemians představuje nového klubového ambasadora a safeguarda
František Vošahlík posílí klub v oblasti bezpečného a respektujícího sportovního prostředí

Florbalový klub FbŠ Bohemians s hrdostí oznamuje rozšíření svého týmu o novou důležitou roli – klubového ambasadora a safeguarda. Tuto pozici nově zastává František Vošahlík, tatínek dvou hráčů Bohemky, který se dlouhodobě zajímá o prostředí bezpečného sportu a férového přístupu k mladým sportovcům. Zároveň se zajímá o vylepšení a zkrášlení našich areálů. Byl také jedním z hlavních hybatelů kampaně Hnízdo pro klokany.
„Jsem velmi poctěn, že jsem byl pověřen vykonávat tuto roli. Ze své praxe vím, že bezpečnost a respekt ve sportovním prostředí jsou naprosto klíčové. Mým cílem bude vytvořit prostor, kde se sportovci budou cítit chráněni a budou mít důvěru, že jejich podněty a problémy budou řešeny s maximální diskrétností a respektem,“ uvádí František Vošahlík.
Zřízení této pozice navazuje na iniciativu Národní sportovní agentury (NSA), která v rámci národního systému Safeguardingu podporuje bezpečné a zdravé sportovní prostředí pro všechny účastníky, zejména děti a mládež. Safeguard hraje klíčovou roli v prevenci nevhodného chování, podpoře otevřené komunikace a budování důvěry mezi hráči, trenéry, rodiči i klubovým vedením.
Kontakt:
František Vošahlík
safeguard@fbsbohemians.cz
+420 604 238 325