Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Vojto děkujeme! 21 Let florbalovým obráncem

ZAČÁTKY 

Co přivedlo Vojtu Zezulku zrovna k florbalu? "Přivedl mě k němu kamarád na základce. Do té doby jsem klasicky mydlil jen street hokej s tenisákem před domem." Vojtova florbalová cesta tak začala v roce 2003, kdy se stal členem prvního florbalovém klubu FbC Lázně Darkov. V Darkově odehrál než přestoupil do FBC Ostrava, kde odehrál zbytek mládežnických kategorií a několik sezón i v kategorii mužů. 

  

KARIÉRA V SUPERLIZE 

V sezóně 2008/2009 kdy byl Zezulka věkově teprve prvním rokem junior, dostal šanci odehrát jeho prvních pár zápasů v kategorii mužů. Dokonce si v této sezóně zahrál i jeden zápas PLAY-OFF v tehdejší Fortuna Extralize. Sezónu na to, kdy byl Vojta věkově pořád ještě junior už odehrál úplnou většinu zápasů za mužský tým. V následující sezóně 2011/2012 přestoupil z FBC Ostrava do tehdy ještě fungujícího týmu SSK Future. Za něj pak odehrál další dvě sezóny. Následně se Vojta přesunul k nám do Bohemky, kde už odehrál zbytek své kariéry. 

Vojtěch Zezulka byl v sezóně 2023/2024 naším nejstarším hráčem v týmu. Je až neuvěřitelné, jak dlouho trvala jeho kariéra. V samotné Bohemce s námi strávil celých 10 let, z kterých vynechal pouze jednu sezónu 2021/2022 a to kvůli zdravotním problémům s kolenem. V jeho 33 letech se nyní rozhodl, že ukončí svou kariéru. 

  

VYJÁDŘENÍ 

Vojty jsme se také zeptali na co je nejvíce hrdý. "Co se týče trofeje, tak určitě výhra poháru s Bohemkou. To bylo krásné i z pohledu, jak náš tým fungoval. Jinak si myslím, že žádný úplný vrchol kariéry jsem neměl, protože se to hodně měnilo v závislosti, jaké byly ambice v týmu. Takže hrozně rád vzpomínám jak na poslední chvíli vybojovaná čtvrtfinále v počátcích mého působení v FbŠ, tak i na prolomení brány semifinále a v neposlední řadě na účast v novém formátu Poháru Mistrů." 

  

Také jsme se zeptali jaké jsou Vojtovi plány do budoucna. "S florbalem úplně nekončím, ba naopak se už těším na pokračování a bezstarostné pinkání si s dalšími vysloužilými Bohemáky v nižší lize. Ten sport a většinu lidí, které jsem během své kariéry díky němu mohl potkat a poznat, mám rád, jinak bych to určitě tak dlouho nehrál. Bohužel florbal i busy season u mě v práci se protínají a jak stárnu, už to nešlo dál skloubit. Proto jak sezona vždy postupovala, jsem trávil více času na střídačce, a to pro mě nebylo jednoduché.” 

  

Zeptali jsme se i hlavního trenéra mužského áčka Michala Jedličky, který měl Vojtu celých deset let na povel. "Tak hlavní věcí, která ho do teď u florbalu držela i na té nejvyšší úrovni je jeho nezlomná vůle a disciplína. Tahle starší generace kluků se vždy vyznačovala výborným nasazením do všech zápasů i tréninků a Vojta není výjimkou. Každý trénink odmakal naplno a vždy se snažil i hecovat ostatní spoluhráče." 

  

Vojta Zezulka tak po 21 letech na florbalové palubovce končí svou kariéru jako nejstarší hráč v týmu. My bychom mu chtěli moc poděkovat za všechny odehrané zápasy, odtrénované tréninky a celých 10 let, kterých byl neodlučitelnou součástí našeho superligového týmu. Za celý klub mu přejeme hodně štěstí do budoucna. 

  

Vzkaz od Vojty: "Na závěr bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům, trenérům, členům realizačního týmu a bafuňářům, se kterými jsem měl možnost během kariéry spolupracovat. No a v neposlední řadě si opravdu cením každého fanouška, který kdy dorazil na zápas Bohemky!" 

  

Vojto děkujeme! 

Související informace

Dále čtěte

Kutná Hora 2024 - Soustředění FbŠ Bohemians