Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Tomáši Děkujeme! 19 let jako florbalový gólman.

ZAČÁTKY

Co přivedlo Tomáše Hyršla zrovna k florbalu? “Určitě rodina. Rodiče mě a moje sourozence vždycky vedli ke sportu, dříve jsem ale chtěl být spíš hokejový gólman. V roce 2005 mě k florbalu přivedla ségra, která v té době už hrála nějaký čas za FbŠ Praha. Zkusil jsem si první soustředění s Bohemkou v Rokytnici, kde jsem se seznámil s některými budoucími legendami. Docela mě to tehdy chytlo a tak jsem u florbalu dál zůstal."Svůj úplně první zápas v zelenobílém dresu si zachytal v roce 2005 v kategorii elévů. Od roku 2005 do roku 2013 odehrál řadu dalších zápasů v mládežnických kategoriích od elévů až po juniory. 

KARIÉRA V SUPERLIZE

Pak už nastal další krok v jeho kariéře, kterým byla první sezóna v kategorii mužů. Na tuto sezónu 2013/14 šel Hyršl na hostování do SK SLAVIA Praha, kde odehrál celou sezónu jako brankář číslo jedna. Po této velice vyvedené sezóně se Tomáš vrátil zpět do Bohemky, kde odehrál celou sezónu ještě v soutěži AutoCont extraliga. Sezonu na to dostal Hyršl poprvé šanci si zachytat první zápas v té nejvyšší lize, kterou byla v té době Tipsport Superliga, dnes Livesprot Superliga. Nejprve dostal Tom šanci si zachytat 4 zápasy v základní části. Až dva roky na to si zachytla svůj první zápas PLAY-OFF.

Hyršl po docela dlouhou dobu zaujímal pozici až druhého brankáře v týmu, proto se potýkal s nedostatkem nasazování při samostatných zápasech. Postupem času se mu však povedlo výrazně zlepšit své brankářské dovednosti a dostat se tak na místo prvního brankáře. Poslední sezóny tak odchytal jako "jednička".

V sezóně 2022/23 dokázal že má na to zaujímat pozici prvního brankáře, kdy se klokanům s Tomem v brance povedl vybojovat jeden z největších úspěchů za dlouhou dobu, kterým byl titul POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU.

VYJÁDŘENÍ

Tomáše jsme se také zeptali na co je nejvíce hrdý za jeho kariéru a kdy si myslí, že byl vrchol jeho kariéry. "Nejvíc šťastný jsem za všechny ty společné zážitky se spoluhráči. Za to jsem opravdu vděčný. Ať už to bylo v mládeži, první roky v mužích nebo další roky, vždycky byla parta fantastická. Těch skvělých momentů je opravdu spousta, to se nedá ani vše vyjmenovat. Díky florbalu mám ty nejlepší přátele, se kterými rád trávím veškerý svůj volný čas. V tom doufám se nic nezmění ani do budoucna a věřím, že i když ne tak často, tak se budeme vídat dále."

"Sportovních úspěchu bylo také dost, vrcholem bych asi řekl, že byla předminulá sezona, kdy se nám podařilo vyhrát pohár a dostat se do semifinále play off. Tehdy jsme měli opravdu výjimečný tým. Škoda jen, že se nám nepodařilo probojovat až do O2 areny, to mě dodnes mrzí. Byla by to skvělá odměna za ty roky práce i vlastně pro kluky, díky kterým se v Bohemce vůbec Superliga hraje."

Také jsme se zeptali na důvod konce jeho kariéry. "Florbal na superligové úrovni je hodně časově náročný a v případě, že máte ambice hrát o nejvyšší příčky, tak to ani jinak nejde než tomu podřizovat vše. Zároveň člověka musí hnát patřičná motivace, aby dokázal tohle vše skloubit a podával ty nejlepší výkony. Po poslední sezoně jsem si sám zhodnotil, že z osobního hlediska je čas na změnu a věnovat energii i jinam."

Vyzpovídali jsme i hlavního trenéra mužského áčka Michala Jedličku o tom jak se povedlo Hyršlovi se dostat z dlouholeté dvojky na tu jedničku. "Myslím si že hráčem kterým je teď ho rozhodně neudělal talent, ale byl to právě jeho přístup k tomu sportu. I když nebyl od začátku nejlepší, tak stejně chodil na všechny tréninky, makal na sobě a nikdy nic nevynechal. Díky jeho disciplíně se mu povedlo dostat právě na tu jedničku."

Tomáš Hyršl tak po 19 letech ve florbalové brance končí svou kariéru jako jednička v bohemácké brance. My bychom mu chtěli moc poděkovat za všechny vychytané zápasy, odtrénované tréninky a celých 19 let, kterých byl neodlučitelnou součástí našeho klubu. Za celý klub mu přejeme hodně štěstí do budoucna, ať do všeho co ho v budoucnu potká vkládá stejnou vášeň jako do florbalu.

Tomáši děkujeme!

Související informace

Dále čtěte

Kutná Hora 2024 - Soustředění FbŠ Bohemians