Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Výjezd na mezinárodní turnaj do Švédska

KALMAR 2024

FBC Kalmarsund Floorball Cup je mezinárodní turnaj pro mládežnické kategorie ve Švédsku pořádaný Švédským týmem FBC Kalmarsund, který probíhá pravidelně každý rok v květnu. Ani letos jsme na něm nechyběli.

Výjezd začal úterním odjezdem z Děkanky. V 18:00 jsme se sešli a v 7 už jsme vyráželi. Jeli jsme dvěma autobusy. Jeden pro kluky, druhý pro holky. Během cesty jsme zastavovali na benzínkách cca po 3 hodinách. Zastávky na benzínkách jsme si zpříjemňovali fotbálkem a podobnými hrami.

Ve středu okolo 14 hodin jsme dorazili do kalmaru, kde jsme si čekáni na ubytování a jídlo zkrátili procházkou k místnímu hradu. Holky zkusili po nohy teplotu moře. Dále už nás čekal jen odpočinek a poslední přípravy na turnaj. 

Ve čtvrtek už započal samotný turnaj. Kluci B11 si zahráli kupu těžkých zápasů, a i přesto, že se výsledkově moc nedařilo, kluci si turnaj náramně užili. Kluci B10 předvedli krásnou krasojízdu turnajem a po jedné prohře ve skupině se dostali do finále proti FBK Horní Suchá. Ve finále to ale bohužel nevyšlo a kluci prohráli 4:8. I přesto jsou ale kluci s turnajem naprosto spokojení, nabrali spoustu nových zkušeností a další elán do práce. Kluci B09 prošli skupinou jak nůž máslem, bohužel ale ve čtvrtfinále prohráli s místním Kalmarem 3:4 po nájezdech. 

Naše nejstarší kategorie B07 předvedla super turnaj,bohužel ale ve čtvrtfinále padla s velmi silným Jönköpingem. Náš jediný dívčí tým G09 si prožil turnaj, ve kterém jsme toho spousty vyhráli, ale i prohráli. Nakonec holky odjíždějí z Kalmaru s bronzem, po výhře nad Salems IF 2:1. 

Poté co dohrál poslední tým na turnaji, jsme vyrazili směr Praha. Domů jsme dorazili okolo 13:00. Všichni jsme si turnaj náramně užili, získali jsme spousty nových zkušeností a hlavně motivaci do další práce.

Související informace

Dále čtěte

Kutná Hora 2024 - Soustředění FbŠ Bohemians