Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Klokanky si z Ostravy vezou cenný bod

V sobotu se odehrálo 17. kolo extraligy žen proti Ostravě. Klokanky prohrály zápas o jeden bod po prodloužení. 

Úvodní buly padla domácímu týmu, Bohemka se ale dostala k míčku a kombinovala na útočné polovině. Káčová se dostala s míčkem na střed, kde se natáhla na střelu, avšak trefuje pouze blok. Bohemians v čase 3:53 opět obléhaly polovinu domácích a vyvíjely velký tlak. Tomšová z domácího týmu parádně vyraží na nebezpečnou střelu soupeřky, klokanky ale včas zareagovaly a tak v čase 5:45 proměňují svojí šanci. První branku připsala Lucie Hernandezová s asistencí Gabriely Vaníčkové. O minutu později se projevil i soupeř. Po krásném výjezdu Zagórske se vyrovnal stav utkání. 

V čase 9:42 přichází první vyloučení. Vyloučena byla hráčka Terezie Šešulková na 2 minuty za sekání. Soupeř si připsal na své konto druhý gól v čase 14:49. Branku Bohemky vstřelila Veronika Káčová s asistencí Karolíny Bínové. 

Holky z Bohemky si po velké snaze vypracovaly v čase 15:48 velmi dobrou šanci, kterou jim ale nakonec Tomšová překazila svým skvělým zákrokem. Bohemka vrací soupeři úder před zakončením první třetiny a to v čase 19:18, kdy branku vstřelila Lucie Veselá s asistencí Natálie Bartošové. 

Střely v 1. části: 12:10.

Ve druhé třetině padla buly opět domácímu týmu. Bohemians drží soupeře pod značným tlakem. V čase 22:30 byla vyloučena Michaela Urbanová z našeho týmu na 2 minuty za sekání.  Ostrava rychle využila oslabení Bohemky a dostává se v čase 22:37 do vedení. Několik dalších vyloučení přišlo i v následujících minutách, kdy byla vyloučena naše Gabriela Vaníčková na 2 minuty za sekání a domácí Denisa Kotzurová na 2 minuty za bránění ve hře.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Zagórska vyslala pecku směrem k brance hostů, ale trefila Karli. Oba týmy si vyměnily několik šancí, ale ani na jedné straně se skóre nezměnilo. 

Počet střel ve 2. části: 9:9.

Ve třetí třetině se již poštěstilo klokankám kterým padla buly. V čase 41:04 Mlejnková dorazila střelu Káčové a Ostravu tak dostala do vedení o dva góly. Hra se opět hrála spíše nahoru dolů a také se více přiostřovala. Holky z FBC párkrát prozkoušely Karli, ta v těchto zkouškách výborně obstála. Chúpeková šikovně vybojovala míček a dostává svůj tým do rychlého protiútoku. Útočný faul bere míček domácím a hosté se dostávají do útoku. Chúpeková vyslala parádní bekhend, ale netrefila branku. Zagóska svou bombu nesměnila a míček končí vysoko nad. Bohemians se ještě nevzdaly a snižují na rozdíl jedné branky. V čase 54:33 připisuje na účet Bohemce 3. branku Michaela Urbanová s asistencí Nely Kočvarové. V čase 57:15 vyrovnává svým 4. gólem stav utkání Karolína Mezerová s asistencí Gabriely Vaníčkové. Hosté v poslední minutách drží míček ve svém obranném pásmu. 

Střely ve 3. části: 8:9.

V prodloužení byly na míčku ženy z Ostravy. Dobrá akce ze strany domácích v čase 63:31, která ale končila střelou mimo bránu. 

Střely v prodloužení 2:1. 

V trestném střílení nájezd na branku provedla Kristina Hudáková z domácího týmu, která vstřelila rozhodující gól. Nájezd na branku provedla Karolína Mezerová, která neproměnila. Z týmu FBC Denisa Kotzurová, která vstřelila branku a dále Kateřina Strnadová z Bohemky, která také nevstřelila.

Nejlepší hráčkou utkání za tým Ostrava je Veronika Káčová, za tým FbŠ Bohemians je to Lucie Hernandezová.

,,Se zápasem jsme celkově spokojený. Důležitý, že jsme 60 minut nebo i těch 5 minut v prodloužení hráli naplno, neměli jsme tam žádné výpadky, myslím si, že jako minimálně ten bod jsme si zasloužili, že jsme to odmakali, hráli jsme docela rychle, góly sice přišly až na konci, ale jsem rád, že ten tým tomu věřil,“ zhodnotil trenér Michal Vojáček.

Rozhovory po utkání:

Sestřih zápasu:


Související utkání

Utkání - Ženy A
14.1.2023, ČPP Aréna Ostrava
Ostrava
5:4pn
2:2, 1:0, 1:2, 1:0
Bohemians

Dále čtěte

Elementkempy.cz