Chceme o skok dál: Play-off 17/18, 18/19, 19/20 a sparťanská stopka

Po vypadnutí s Tatranem Střešovice (Více čtěte zde) následuje sezóna 17/18, kdy se herní výkony klokanů otáčí k lepšímu a opět trápí nejednoho favorita. Útok klokanů táhnou David Šimek s Jakubem Šárkou, kteří nasbírají celkem 109 kanadských bodů a v bráně se mohou klokani spolehnout na Michala Kotoučka.

„Pamatuji si, že každá ta série byl velký boj. Bylo to na nože, na krev. Všechno bolelo,“
 vzpomíná Kryštof Krbec.

Výkony zelenobílých přinesou 4. příčku a nového soupeře do čtvrtfinále, Spartu Praha. Ta má po základní části stejně bodů a očekává se vyrovnaná bitva.

Tu nabídne hned první čtvrtfinále, ve kterém klokani rychle prohrávají 0:3 a ve velmi emotivní bitvě musí ukázat to nejlepší. Do konce hrací doby vyrovnají na 4:4 a jde se do prodloužení. V něm udeří Jakub Šárka, který využije signalizovanou výhodu a posílá klokany do vedení v sérii.

SESTŘIH 1:

Druhý den ovšem do haly přijde úplně jiná Sparta, která velmi odpovědnou obranou vybojuje vítězství 2:4 a je srovnáno.

SESTŘIH 2:

Sparta pak dominuje i v dalším utkání. V průběhu utkání vede dokonce už 5:2 a klokani stačí snížit už jen na 5:4.

SESTŘIH 3:

Zelenobílí se začínají dostávat do velmi složité situace a ve čtvrtém čtvrtfinále chtějí zlomit sparťanskou obranu. Klokani Spartu přehrávají a zaslouženě vedou 3:4, ale v 56. minutě srovnává Luka Časar a zápas jde do prodloužení. V něm je šťastnější Sparta a v sérii vede už 1:3.

Recept na Spartu nenajdou klokani ani v posledním utkání série. Sparta vede v průběhu utkání už 1:4. Pak se sice našim hráčům podaří vyrovnat, ale sparťanská bojovnost opět přinese gólový efekt a o postupujících je rozhodnuto.

SESTŘIH 5:

KANADSKÉ BODOVÁNÍ – PLAY-OFF 17/18 – TOP 3:

JménoPříjmeníKBBrankyAsistence
JakubŠárka761
DavidŠimek725
MatyášKrebner642

O rok později se oba kluby potkávají znovu. Tentokrát ale v úplně jiných rolích.  Sparta zakončila základní část na druhém místě a klokani se se štěstím prodrali na osmé místo před Liberec.

Zelenobílí nejsou favoritem, ale opět dopředu neskládají zbraně.

V prvním čtvrtfinále dokonce dlouho vedou a míří za vítězstvím, jenže v poslední třetině je vyrovnáno a o vítězi rozhodnou nájezdy. V nich je lepší Sparta a ujímá se vedení.

SESTŘIH 1:

Ve druhém čtvrtfinále je pak Sparta nakopnutá prvním vítězstvím a klokanům nedá šanci. Jasně vítězí 5:1 a vede už 2:0.

SESTŘIH 2:

Vítězství se naši hráči dočkají až ve třetím utkání, když po poctivém výkonu vítězí 5:4.

SESTŘIH 3:

Sparta však ve čtvrtém utkání opět potvrdí roli mírného favorita. Vítězství 4:6 ji posouvá krok od postupu do semifinále a klokani musí odvracet konec sezóny.

SESTŘIH 4:

A zelenobílí musí vypít kalich hořkosti znovu až do dna. Spartu sice přehrávají, ale stačí to pouze na remízu 4:4. Branky se v prodloužení nedočkáme a v nájezdech se opět raduje Sparta.

Myslím si, že ve druhé sérii jsme byli o dost nahecovanější. Chtěli jsme to Spartě vrátit. Jenom třeba za to, že si nás tentokrát vybrala ze druhého místa. V té poslední sérii, která se nedohrála, jsme na tom ale byli nejlíp. Rozhodně jsme byli nejlépe připravení na to, abychom Spartu vyřadili,“
 srovnává obránce Bohemians.

SESTŘIH 5:

Ani druhý pokus se Spartou nevyšel a klokani opět končí ve čtvrtfinále.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ – PLAY-OFF 18/19 – TOP 3:

PatrikŠebek642
AdamRůžek523
JakubBuršík523

O další rok později se oba týmy utkávají potřetí a opět se očekává tvrdá bitva. Klokani tentokrát chtějí už Spartu vyřadit a po zásluze také vítězí v prvním čtvrtfinále 4:3.

„Vzpomínám si na skvělou atmosféru v šatně před prvním zápasem třetí série. Prostě jsem věděl, že vyhrajeme,“
 uzavírá odchovanec Kryštof Krbec.

SESTŘIH 1:

Ve druhém čtvrtfinále sice Sparta srovnává, ale do hry vstupuje nečekaný soupeř.

SESTŘIH 2:

Pandemie koronaviru totiž ukončuje sezónu a z dvojice Bohemians – Sparta tentokrát nepoznáme vítěze.