Florbalová škola Bohemians
Florbalová škola Bohemians
Další víkend žen bez bodu

Do sobotního duelu vstoupily Bohemačky aktivně, avšak první se ze vstřelené branky radovala Olomouc, když se ve 4. minutě prosadila Peterková. Na její gól už po 17 vteřinách odpověděla Kadidlová a bylo srovnáno. V 6. minutě zelenobílý tým úspěšně odbránil oslabení a nedlouho poté jej poslala svou první extraligovou trefou do vedení Bímová. Hrálo se hodně nahoru a dolů, bylo k vidění spoustu akcí a osobních soubojů, leč v zakončení byly přesnější hráčky Olomouce a do šaten se odcházelo za stavu 2:4 pro domácí tým. 

Prostřední část byla vyrovnaná, klokankám se bohužel nepodařilo využít dvou početních výhod. Ve 36. minutě snížila na 3:4 dalekonosnou střelou Loudová, nicméně na tento gól Olomouc opět pohotově zareagovala a do poslední části se vstupovalo za stavu 3:5. 

Třetí třetinu zahájila druhým gólem Loudová a hra se ještě více přitvrdila. Bohemce se podařilo srovnat zásluhou kapitánky Polákové, avšak Olomouc si vzala vedení zpět na svou stranu přesnou trefou v přesilové hře. V 55. minutě se Olomouci podařilo odskočit už na rozdíl dvou branek a zelenobílým nezbylo nic jiného, než zkusit hru v šesti. Ta se jim vyplatila, když v 56. minutě už podruhé zvedala ruce nad hlavu Poláková. I přes velký tlak a snahu se však klokankám už srovnat nepodařilo a z Olomouce tak odjížděly po těsné prohře s prázdnou.

SHRNUTÍ UTKÁNÍ:
FBS Olomouc - FbŠ Bohemians 7:6
branky: 
4. Eliška Pešavová, 14. Eva Barvíková, 18. Eliška Pešavová, 19. Tamara Hašová, 39. Eva Barvíková, 48. Barbora Suchánková, 55. Michaela Kacelová - 4. Andrea Kadidlová, 9. Veronika Bímová, 36. Veronika Loudová, 41. Veronika Loudová, 45. Hana Poláková, 56. Hana Poláková; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2 + Kateřina Peterková 5:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Martina Franková 25 - Karolína Červová 18; po třetinách: 4:2, 1:1, 2:3;

V neděli čekal na klokanky první tým extraligové tabulky - Vítkovice, napovídal tomu i obraz hry. 

Ostravské hráčky měly po celou dobu utkání pod kontrolou a domácí tým přehrávaly, už po první třetině svítilo na tabuli nelichotivé skóre 0:5. 

Druhá třetina nabídla zlepšení obrany ze strany zelenobílých a dvě přesilové hry na obou stranách. Početní výhodu se podařilo využit pouze domácí Polákové, avšak Vítkovice vsítily další 2 góly při hře 5 na 5 a po druhé části byl tedy stav 1:7. 

V poslední části již bylo více znát, že za sebou domácí tým měl náročné utkání v Olomouci, kdežto Vítkovice k zápasu nastupovaly po volné sobotě. Ač se klokanky praly, chybami v obraně dovolily Vítkovicím ještě pětkrát skórovat a samy se už prosadily pouze jednou, opět zásluhou Polákové a ani v nedělním zápase se jim žádné body ukořistit nepodařilo.

HIGHLIGHTS:

SHRNUTÍ UTKÁNÍ:
FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:12
branky: 
30. Hana Poláková, 50. Hana Poláková - 4. Barbora Husková, 6. Michaela Šponiarová, 17. Lina Hägg, 18. Denisa Hyršová, 20. Barbora Husková, 28. Barbora Husková, 33. Alžbeta Ďuríková, 42. Barbora Husková, 47. Denisa Ferenčíková, 50. Michaela Šponiarová, 54. Barbora Husková, 60. Michaela Šponiarová; rozhodčí: Jan Čadek - Jan Strnad; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Anna Urbanová 7, Karolína Červová 11 - Viktorie Karasová 9; po třetinách: 0:5, 1:2, 1:5;

PO ZÁPASE:

Související utkání

Utkání - Ženy A
13.3.2021, SH Čajkaréna Olomouc
FBS Olomouc
7:6
4:2, 1:1, 2:3
FbŠ Bohemians
Utkání - Ženy A
14.3.2021, SH Dolní Břežany
FbŠ Bohemians
2:12
0:5, 1:2, 1:5
1. SC TEMPISH Vítkovice

Související informace

Dále čtěte

Florbalová Rokytnice 2021