Trenéři

 

Adam Vondráček trénuje na Děkance starší žáky a za svou silnou stránku považuje vaření. Jako nejvtipnější historku své dosavadní trenérské kariéry jmenoval tu ze soustředění v létě 2016, na kterou ráda vzpomíná celá řada ostatních trenérů. Už během první noci zmizel kolega trenér Igor Nedoma – jak se později ukázalo, byl náměsíčný. Našel se tehdy naštěstí jen v jiném patře, takže vše dobře dopadlo!

 

Adéla Bočanová trénuje zelenobílé starší žákyně a za svůj vzor považuje Michala Jedličku, kterého svého času zažila jako trenéra na vlastní kůži – na lavičce extraligového týmu žen. V něm dodnes platí za velkou posilu, a je tak skvělým vzorem pro své svěřenkyně. Jednou by ráda vychovala reprezentantky, které by navázaly na její skvělou kariéru. Motivuje je šikovně – po vyhraném turnaji napeče sladkou odměnu!

 

David Vácha je jednou z nejnovějších posil trenérského týmu na Děkance – od letošní sezóny začal působit u mladších žáků. Uvědomuje si, že zapracovat musí ještě na schopnosti vysvětlit dětem, co po nich během cvičení vyžaduje. Nejdůležitější pro něj je, aby jeho svěřenci hráli florbal s chutí a svým chováním se jim snaží jít příkladem.

 

Eliška Baierlová má díky tomu, že trénuje nejmladší kategorii holčiček – elévky, z turnajů celou řadu veselých historek. Jako například když během zápasu 3+1 chtěla se svým týmem hrát power play, ale při odvolání brankářky čtvrtá nasazená hráčka namířila přímo do branky, kde i s florbalkou poslušně zaklekla a čekala na střely. Elišku však víc než tohle nedorozumění rozčílí, když se děti na tréninku dostatečně nesnaží.

 

Igor Nedoma při trénování starších žáků věří, že nejdůležitější je u dětí pozitivní motivace a od svých hráčů vyžaduje disciplínu, slušnost a ochotu hrát. Za svou silnou stránku považuje ve svých trénincích především trénink fyzičky – běh a posilování, což jistě jeho svěřenci náležitě ocení. Jeho oblíbené sportovní filmy jsou Ronaldo a Góóól.

 

Jan Grmolec, kterého znají děti pod přezdívkou Grmi, trénuje v Bohemce mladší žáky, zatímco sám válí v národní lize v dresu Turnova. Po cestě na trénink poslouchá kvalitní muziku od Jarka Nohavici přes Linkin Park, až po Eminema a jeho nejoblíbenější sportovní filmy jsou Rocky a Moneyball. Svou slabinu vidí v tom, že je prý na děti až moc hodný, ale usilovně pracuje na tom, aby byl přísnější.

 

Jirka Falta má v našem klubu na starosti tým elévek a v něm má zaručeně vždycky radost z každé nové hráčky. Za svou silnou stránku považuje cílevědomost a u jeho svěřenkyň považuje za nejdůležitější to, aby měly neustále dobrou náladu a chuť se zlepšovat. Součástí jeho týmu je i jeho mladší dcera Evička, a tak má o společnost při cestě na tréninky postaráno.

 

Lucka Šindelářová má na starosti tréninky kroužků na prvním stupni základní školy Hloubětín a podle jejích slov ji děti oslovují zásadně „paní trenérko“. Na tréninku nemá ráda, když jí někdo skáče do řeči, a jak motivuje děti, aby tato pravidla dodržovaly? Jednoduše – hrozba posilováním prý funguje spolehlivě.

 

Michal Vojáček je stálice „bohemáckého“ tréninkového týmu, kterou znají všichni zásadně jako Majkla. Majkl trénuje dorostenky, juniorky a ženy a na svém kontě má již vychováno několik reprezentantek. Trenérské cíle nemá malé – chtěl by jednou vyhrát mistrovství světa, ale zároveň si i uvědomuje své slabiny – prý jsou to jeho ironické poznámky, pracuje ale poctivě na jejich odstranění.

 

Pavel Dubský je trenérem starších žákyň, dorostenek a specialistou na brankářky ženské složky. Pája, jak mu jeho svěřenkyně říkají, věří, že každý trenér by na sobě měl neustále pracovat. Má zaručeně dobrou náladu z dobrého výkonu svých hráček a přál by si, aby z jeho svěřenkyň byli především dobří lidé. Na svém kontě už má i několik reprezentantek a extraligových hráček.

 

Pavel Krbec, trenér ženského „áčka“, bojuje se svou vznětlivostí na lavičce tak, že mačká antistresovou figurku, občas mu ale nějaké to ostřejší slovo ujede. V současnosti studuje licenci B a po dobrém tréninku nebo vyhraném zápase se nejlépe odmění dobrým doutníkem. Za jeden z nejvtipnějších momentů své dosavadní trenérské kariéry považuje jeden letní turnaj, během kterého doslova zapomněl na hotelu jednoho spícího hráče. Přišel na to až na střídačce, když ho chtěl poslat „na plac“.

 

Tomáš Grigar má na svém kontě už jednu z těch větších výher – s týmem juniorek vyhrál v sezóně 2014/2015 titul mistra republiky, a tak jsou jeho vysoké cíle poměrně logické – jednou by chtěl trénovat národní reprezentaci. Jeho silnou stránkou je příprava a vedení tréninkové jednotky a taktické znalosti, naopak za slabinu považuje zvládání emocí během zápasu. Oblíbený film nemá, ale rád sleduje zápasy NHL.

 

Chceš se stát trenérem ve FbŠ Bohemians? Zde se dozvíš jak na to!

Akční nabídka

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz