LUKÁŠ NĚMEC: SEZÓNU HODNOTÍM KLADNĚ 6.6.2018

Lukáš Němec byl další trenér, který odpovídal na naše otázky.

LUKÁŠ NĚMEC: SEZÓNU HODNOTÍM KLADNĚ

Lukáš Němec vede kroužek florbalu na ZŠ Jana Wericha už nějakou dobu. Proto ani on neunikl našim otázkám na zhodnocení uplynulé sezóny.

Dlouhá sezóna je za námi, jak bys ji zhodnotil?

Sezónu hodnotím kladně, neboť jsme vstoupili do Bohemky od roku 2017, tak jsme se seznamovali společně s dětmi s akcemi pořádané přes FbŠ Bohemians. Začátek turnaje ve florbale Cups na podzim především v mladší skupině ukázal, že máme kvalitní tým a proměnil ve dvě zlaté medaile.Určitě děkujeme klubu za nabídku letního soustředění, alespoň hrstka dětí ocení, že je taková možnost,jak si vylepšit techniku a také obecně hrát v létě florbal. Jsme za jedno s heslem, že nechodíme si jen zahrát, ale i zvítězit.

Kde podle tebe nastalo největší zlepšení týmu?

Určitě naše podoba hry je unikátní v tom, že hrajeme na předem dané pozice ve hře, všímáme si u jiných týmů, že hrají jen útočnou formu hry a svou záď často opomínají. Neopomenu zmínku i v tom, že naši gólmani už v minulosti byly vždy spjaty s pověstí o své nepropustitelnosti, což tahle zásada má svou platnost doteď. Tedy je důležitá participace a soudružnost, neboť jsou i hráči univerzální, kteří jsou unikátní, že i zastanou pozici útočníka, obrany i nemají problém zasednou do kasy. Prostě je také důležité chválit u jednotlivců postupy a zlepšení v technice hry.

Sezóna není vždy pozitivní. S jakým největším problémem jsi se tu letošní setkal? Jak se ti podařilo problém vyřešit?

Problém nastává u starších hráčů, že nedokážou nastavit správné sehrání hráčů a pokud už v zápase zjistí, že to není podstavené jen o kamarádšaftu ale o tom, kdo jim bude krýt záda a nečekat na míček, který jim přiletí dopředu,aby mohli rovnou strefovat do brány. Určitě bychom se měli udílet cestou, že výhra týmu není jen o jednotlivcích a všímat si asistenční hry a nepodceňovat souhru mladší hráčů, neboť oni sami jsou vzorem pro budoucí soutěžní tým za školu Jana Wericha.

Co považuješ za největší úspěch?

Určitě v rámci organizace mé trenérské funkce bych chtěl dodržet věkovost skupiny, neboť především mladší žáci a prvňáci mohli mít zdání hrát ze staršími hráči jako určitý handicap a mohly brát jako neférovost v týmech, ale zase musím poděkovat starším hráčům, kteří byli vždy nápomocni mladším jak v organizaci kroužku, tak že i sami lektorovali a asistentovali panu trenérovi, což jim dávám velké díky.

Nedílnou součástí sezóny jsou tréninky. Jak ty bys zhodnotil?

Tréninky za letošní školní rok 2017/2018 hodnotím velice dobře, oproti loňskému roku, kdy jsme měli tréninky 1x týdně po 45 minutách a letos 2x týdně po 60 minutách se určitě odrazilo na lepší technice hry a také i větší možnostech si zahrát na více turnajích. Také přispělo i k lepšímu poznání hráčů a také možnosti si zahrát i s jinými skupinami hráčů v rámci dvoutýdenního tréninku.

Pomalu ale jistě se také blíží soustředění. Mohl bys nějak originálně pozvat všechny klokany a klokanky do Rokytnice?

Nuda o prázdninách, žádný pohyb, nemáš zařízený žádný tábor? Zde letní soustřední vyřeší Váš problém!!! Problém se změní v příjemnou věc.

Je někdo komu bys chtěl poděkovat?

Poděkování všem členům v kroužku florbalu za vždy aktivní přístup ve všech turnajích i v rámci tréninku, také rodičům za podporu, že jim záleží, že děti dělají nějaký pohyb a formuje jejich charakter a především i za finanční dar, který umožnil nákup florbalových branek a ochranných pomůcek pro gólmany.

Děkujeme Lukášovi za jeho odpovědi a v příštím díle se můžete těšit na rozhovor se skvělou trenérkou a velkou srdcařkou Terezou Tezy Blažkovou!

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

auto jarov - levý Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz