FLORBALISTÉ BOHEMIANS JEDNAJÍ S MĚSTEM O VÝSTAVBĚ SPORTOVNÍHO CENTRA 12.4.2018

Florbalová škola zahájila s podporou dalších sportovních subjektů jednání s Magistrátem hlavního města Prahy a městskou částí Praha 10 ohledně možnosti výstavby sportovního centra. To by v budoucnu sloužilo nejen florbalu, ale také žákům základních škol, široké veřejnosti a dalším halovým i nehalovým sportům.

FLORBALISTÉ BOHEMIANS JEDNAJÍ S MĚSTEM O VÝSTAVBĚ SPORTOVNÍHO CENTRA

Návrh vizualizace sportovního centra, autor: LCArch s.r.o.

Neoddiskutovatelný problém s nedostatkem pražských sportovních hal aktivně řeší sportovci z FbŠ Bohemians. Propojením základní školy, místních sportovních klubů, Magistrátu hl. m. Prahy a městské části Praha 10 by mohl vzniknout projekt veřejné multifunkční sportovní haly při základní škole Brigádníků. „Ať už vaše dítě dělá jakýkoli halový sport v Praze, nedostatek vhodných sportovišť negativně ovlivňuje jeho tréninkový proces. Narážíme na problémy přeplněných hal a pozdních časů tréninků,“ říká Tomáš Grigar, šéftrenér pražských Bohemians.

Zástupcům FbŠ Bohemians se podařilo zkoordinovat kroky všech stran a aktuálně hlavní město Praha zvažuje financování výstavby projektu. Vznik multifunkčního centra je zatím v prvních fázích přípravy záměru.

Zpracovaná studie je pouze koncepcí představy o objektu, sloužící ke komunikaci s městskou částí a MHMP. Zároveň by tato studie měla být podkladem k procesu participace s veřejností a celkové diskuzi o záměru.

Na pozemku opuštěného hřiště vedle ZŠ Brigádníků by mohlo vzniknout jedno z nejmodernějších míst pro sportování pražských dětí a veřejnosti. Dostupný krytý multifunkční prostor, fitness, regenerace, cvičební sál, venkovní plochy pro outdoorové aktivity a zeleň pro trávení volného času s vlastním parkovištěm, by kromě sportovců sloužily i žákům základní školy a široké veřejnosti.

04_perspektiva_sz_4000

Svou radost z tréninků a pohybu by v hale po celý rok nesdíleli jen florbaloví klokani, ale také házenkáři, veřejnost, futsalisté, volejbalisté, badmintonisté, judisté, pozemní hokejisté a zástupci dalších sportů. Moderně řešená hala by navíc umožnila díky teleskopickým tribunám vytvořit prostor pro soutěžní sportovní události s důstojnou diváckou kulisou.

„Naším cílem je, aby se v nově vzniklém areálu setkávala komunita místních závodních i rekreačních sportovců, která je na Praze 10 tradičně velmi silná. Ve sportovně vyspělých zemích je samozřejmostí, že děti mají velmi kvalitní zázemí pro sport a pohyb přímo v lokalitě bydliště a nemusí za ním dojíždět přes celé město tak, jak tomu v Praze často bývá,“ říká Jakub Doubrava, statutární zástupce Bohemians.

V FbŠ Bohemians věří, že se jim ve spolupráci se všemi subjekty včetně veřejnosti podaří projekt úspěšně realizovat a navýšit počet pražských sportovišť o moderní víceúčelové sportovní centrum.

SPORTOVNÍ CENTRUM V ČÍSLECH:

V nejvyšším místě by objekt dosahoval výšky třípodlažní budovy, která výrazně nepřevýší okolní zástavbu. Celková plocha navrhovaného pozemku je 8414m2 a záměr počítá se zastavěnou plochou cca 2390m2.

Volná plocha pozemku 6024m2 by byla trvale přístupná veřejnosti a bylo by na ní umístěno venkovní outdoorové sportoviště, prvky pro aktivní trávení volného času, zeleň a parkoviště.

O kapacitu sportovišť by se dělily hlavní cílové skupiny předpokládaným způsobem: 16% školáci, 39% místní veřejnost a 45% místní sportovní kluby.

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Fotogalerie

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 RANNÍ TRÉNINKY Letní sportovní příměstské kempy 2018 výprodej EXE Sport SUPERFINÁLE MS 2018

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz