NÁJEZDOVÁ LOTERIE PROTI LIBERCI 8.1.2018

Závěrem florbalem nabité neděle byl zápas mužů proti FBC Liberec. Jak jsme si se soupeřem ze severu vedli se dozvíte níže.

NÁJEZDOVÁ LOTERIE PROTI LIBERCI

Diváci, kteří zůstali v hale po utkání Extraligy žen, které se hrálo před naším zápasem, kladli vysoké nároky. Rozmlsáni krásným obratem žen sledovali naše utkání. Radost jsme jim udělali v polovině první třetiny, kdy se díky důrazu před brankou prosadil Palatínus. Do konce první části se nám ještě podařilo využít nabídnutou přesilovou hru. Matyáš Krebner přesně zakončil crossovou přihrávku Pavla Čiháka.

Druhou třetinu jsme začali taktéž aktivně a i díky tomu se naskytla další přesilová hra, kterou jsme však využít nedokázali. Mrzet nás to ale nemuselo, jelikož o pár minut později se podařilo od levého mantinelu prosadit Jakubu Šárkovi. V polovině zápasu však přišlo naše první oslabení. Hostům se v něm podařilo snížit a najednou jich bylo plné hřiště, byli cítit v každém souboji, získávali více ze hry. Liberecký hlad po gólech byl neutuchající. Soupeř dokázal během sedmi minut překlopit skóre na svou stranu, když obrat dokonal vteřinu před koncem třetiny ze vzduchu zakončující Radek Valeš.

V nastaveném tempu seveřané nepolevovali a pátý gól do naší sítě přidal Salát. Rozjetou „translibereckou magistrálu“ zastavil až Jakub Šárka. Šárkys nejdříve bravurně zakončil brejk podstrčením míčku pod gólmanem a o 4 minuty později si poradil i s nařízeným trestným střílením. V 57. minutě jsme se dokonce dostali do vedení po trefě Davida Šimka a vše nasvědčovalo zisku tří bodů. Avšak! Liberec znovu udeřil v úplném závěru třetiny a 16 vteřin před koncem zápasu překvapil Michala Kotoučka svou skrytou střelou Petr Salát. Utkání tak muselo jít do prodloužení.

Během hry 3 na 3 se nám ani soupeři nepodařilo skórovat a rozhodovaly tedy nájezdy. V této dovednostní disciplíně nakonec získal Liberci bod navíc Radek Valeš.

Muži tedy do superligové tabulky připsali pouze bod a do zad už jim nepříjemně klove Sokol z Pardubic. Bohemka sehraje své další utkání v sobotu 13.1. v Ostravě.

Autor: Vojtěch Klein

Komentář hostujícího trenéra Filipa Hanžla: Po velmi nervózním utkání jsme rádi za dva body, které ještě budou na konci sezony co znamenat.

Komentář domácího trenéra Michala Jedličky: Pěkný zápas, před pěknou diváckou návštěvou, který jsme nezvládli díky prachbídné zodpovědnosti dotáhnout ke třem bodům.

Sestřih branek z utkání:

Fotky z ukání zde!

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 6:7pn

branky: 10. Antonín Palatínus, 17. Matyáš Krebner, 27. Jakub Šárka, 44. Jakub Šárka, 48. Jakub Šárka, 58. David Šimek - 33. Prokop Ferdan, 34. Prokop Ferdan, 37. Adam Balatka, 40. Radek Valeš, 43. Petr Salát, 60. Petr Salát, Radek Valeš; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 115; zásahy brankářů: Michal Kotouček 27 - Tomáš Janota 21; po třetinách: 2:0, 1:4, 3:2, 0:0;

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble