FAMÓZNÍ OBRAT PROTI BRNU 8.1.2018

Nedělní zápas extraligy žen nabídl diváků na Děkance velké drama se šťastným koncem pro klokanky. Jak zápas probíhal a jak se dařilo naší staronové posile se dozvíte v článku.

FAMÓZNÍ OBRAT PROTI BRNU

Zápas jsme rozehrály takřka hned po obědě – ve 13 hodin, což se nejspíše také projevilo v úvodu zápasu. Dravé soupeřky z Brna se na nás vrhly jako hladové saně a již ve 13. vteřině otevřely skóre. Naše první gólová radost přišla o 4 minuty později, když se prosadila naše Háňa Poláková. Odpověď soupeřek však byla jednoznačná – další dvě branky za záda Danči Kreisingerové. Před první sirénou se nám naštěstí podařilo snížit, když přesně zamířila navrátivší se Andrea Satýnková. Do prostřední hrací části jsme tedy vstupovaly jednogólovým mankem.

Druhá třetina z našeho pohledu patřila k těm méně povedeným. Po čtyřech minutách završila hvězda brněnského týmu, Linda Hyksová, svůj hattrick. Po ní ještě zamířila přesně Dundelová a Brno vedlo v polovině zápasu o tři branky. Nám se nedařilo polovinu třetiny gólově prosadil, i když šance byly. Branka Židenic však zůstávala zakletá. Prolomit kletbu se podařilo znovu až Hanče. Na její trefu však Brňanky dokázaly bleskově zareagovat, a tak jsme šly do šatny za stavu 3:6.

O přestávce jsme si řádně odpočinuly a byly připraveny na Brno vletět se vším co máme. Byly jsme odhodlané nechat na hřišti vše. To také přineslo své ovoce, dokonce ještě dříve, než jsme čekaly. Již po 28 vteřinách jsme ztrácely už jen jediný gól, díky dvěma přesným trefám Elišky Reischlové. Takovýto vstup do poslední hrací části jsme potřebovaly. Najednou jsme byly na hřišti všude, měly každý balónek. Tento nastartovaný bohemácký tajfun přinesl další dvě branky a v polovině třetiny jsme již vedly 7:6. V čase 52:10 pak naše navrátilkyně Andrea „Santa“ Satýnková dokonala svůj hattrick a po ní ještě přispěla svou troškou do mlýna Jessica Zlámalová a bylo z toho vedení 9:6. V poslední minutě ještě Brno kosmeticky upravilo skóre, ale další drama se již nedělo.

Klokanky tak dokázaly ve třetí třetině zcela převrátit skóre na svou stranu, připsaly si 3 body a posunuly se na 5 příčku Extraligy žen. Další zápas čeká ženy již tuto neděli proti Vítkovicím v doma na Děkance.

Autor: Vojtěch Klein

Komentář k zápasu hostů Ondrejková Dita: Dvě třetiny jsme měly více ze hry, a bylo to i na straně skóre. Bohužel jsme se o přestávce mezi druhou a třetí třetinou nedokázaly dostatečně zkoncentrovat. Z toho vyplynulo,že jsme Bohemku pustily do hry a ta utkání obrátila ve svůj prospěch. Od první minuty jsme věděli že to bude přestřelka kde nám nestačilo ani 7 gólu. Bohužel nás srážely chyby obrany, těšit nás může výkon do útoku. Bohemce děkujeme za cennou zkušenost čeká nás tvrdá práce.

Komentář trenéra domácích Tomáše Grigara: První dvě třetiny to z naší strany byla velká bída. Naštěstí jsme dokázali ve třetí třetině zápas otočit. Pro diváky se jednalo o atraktivní utkání plné gólů. Ve třetí třetině začala opět fungovat staronová dvojice Satýnková-Bočanová a zavzpomínaly tak na staré časy. Děkujeme soupeři za krásné utkání a přejeme šťastnou cestu domů.

Sestřih branek z utkání:

FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 9:7

branky: 5. Hana Poláková, 18. Andrea Satýnková, 33. Hana Poláková, 41. Eliška Reischlová, 41. Eliška Reischlová, 47. Adéla Bočanová, 51. Andrea Satýnková, 53. Andrea Satýnková, 58. Jessica Zlámalová - 1. Linda Hyksová, 7. Linda Hyksová, 16. Martina Valehrachová, 25. Linda Hyksová, 29. Monika Dundelová, 35. Eva Smutná, 60. Martina Indrová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 10 - Karolína Krištofová 8; po třetinách: 2:3, 1:3, 6:1;