KYSELÁ VÝHRA PROTI ZNOJMU 11.12.2017

Nedělní podvečer přinesl zápas 16. kola Tipsport Superligy. Bohemce se v domácí Děkance postavilo Znojmo. Góly padaly jako hrušky na podzim. Jak celé utkání probíhalo a dopadlo se dozvíte v článku.

KYSELÁ VÝHRA PROTI ZNOJMU

Utkání s nováčkem soutěže začalo v 17 h a klokani do něj vstupovali v roli favorita. Tuto pozici potvrdili Jakub Šárka a David Šimek v první polovině úvodní hrací části, když poslali svými trefami domácí do dvoubrankového vedení. Přišlo však ale na řadu přísloví „rychle nabyl, rychle pozbyl“ a Znojemští záhy vyrovnali. Před koncem třetiny se však výborně hrajícímu Šárkovi povedlo vystihnout rozehrávku soupeře a Bohemka tak mohla jít do šatny za stavu 3:2.

Druhá třetina se nesla v duchu pomyslné „hádky“ mezi Davidem Šimkem a Matinem Šindelářem o to, jaký stav bude svítit na konci prostřední hrací části. Oba aktéři vznesli po dvou přesvědčivých argumentech (vstřelení branky). Do rozepře se však za hosty vmísil ještě Kucharič a do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina začala dost divoce, Znojmu se podařilo 2x odskočit, ale naštěstí přišly odpovědi z holí Šárky a Höffera. Utkání se tedy muselo prodlužovat.

V pětiminutovém prodloužení gól nepadl, i když měla Bohemka výhodu přesilové hry, a tak musely rozhodnout nájezdy.

V této dovednostní disciplíně potvrdili svou pověst střelců David Šimek i Jakub Šárka a dva nájezdy k tomu vychytal (s dramatickým posledním zákrokem) Michal Kotouček, což rozhodlo o bodu navíc pro zelenobílé klokany.

Další zápas čeká muže již tuto středu – School Match proti Mladé Boleslavi a následně v pondělí 18.12. televizní derby se Spartou.

FbŠ Bohemians - TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:7pn

branky: 7. Jakub Šárka, 8. David Šimek, 17. Jakub Šárka, 22. David Šimek, 30. David Šimek, 42. Jakub Šárka, 50. Aleš Höffer, N Jakub Šárka - 11. Filip Horák, 13. Jiří Salava, 25. Martin Šindelář, 32. Tomáš Kucharič, 38. Martin Šindelář, 42. Filip Horák, 47. Jiří Salava; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Michal Kotouček 8 - Jiří Skácelík 24; po třetinách: 3:2, 2:3, 2:2, 0:0;

Komentář trenéra domácích Michala Jedličky: Návrat do reality byl dnes pro mě krutý. Nepovedlo se mi připravit notičky, a proto jsme dnes zahráli úplnou tužku. Znojmo nás předčilo v bojovnosti, a tak si odváží krásný bod.

Komentář trenéra hostí Jana Šťastníka: Bod je pro nás dnes vítězstvím. Po sérii nepovedených zápasů jsme dnes prolomili střeleckou impotenci a dali více než tři branky. Jsme rádi, že jsme odehráli vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Na tento výkon musíme navázat. Díky soupeři za utkání. V nájezdech se projevila jejich vyšší technická individuální kvalita.