PAVEL VACH: RÁD SE ZAPOJUJI DO NOVÝCH VĚCÍ 10.12.2017

Dnes z našeho kolotoče rozhovorů vybíráme ten, kde zpovídáme nováčka v trenérském týmu elévků, pana Vacha.

PAVEL VACH: RÁD SE ZAPOJUJI DO NOVÝCH VĚCÍ

Jak dlouho jsi již členem realizačních týmů, a jak jsi se k této spolupráci dostal, proč jsi se rozhodl zapojit?

Členem jsem od září, takže jsem vlastně nováček. Ke spolupráci nás vybízela Tereza, takže jsem se rozhodl to zkusit. A proč jsem se tak rozhodl? Asi to vychází z mé povahy. Rád se zapojuji do věcí, o které mám zájem a které mě baví. A to teď spíš mluvím o florbale a o Bohemce. S prací s dětma nemám moc velké zkušenosti. Pokud tedy pominu ty svoje.

S čím vlastně na trénincích nejčastěji pomáháš? Zapojuješ i vlastní nápady pro zpestření tréninku?

Protože máme přes 40 dětí, tak moje pomoc spočívá hlavně v tom, že jsme na ně tři a ne dva. Můžeme tak děti při tréninku rozdělit na tři skupinky, čím se stihne procvičit více věcí a děti jsou více v pohybu. Tréninky nechávám na Tondovi, má to dobře promyšlené, takže do toho nezasahuji. Pomáhám mu hlavně s hlasivkami. Akorát ta střelba by chtěla vylepšit :D

Jak reagovaly děti, když viděly, že je bude trénovat některý z tatínků?

Myslím, že docela dobře. Ze začátku úplně nevěděli, co mají čekat, ale spíš se jednalo o klasický odstup od člověka, kterého neznají a který je přece jenom o trochu starší než většina trenérů na Bohemce.

S jakou kategorií pracuješ? Počítám, že v této kategorii máš i vlastní dítě, neříká ti někdy doma trenére místo tati?

Pracuju s přípravkou a s elévy. Mám tam dvě děti. Naštěstí mi doma trenére neříkají. Jsem vůbec rád, že doma občas vnímají, co jim říkám .

Kolikrát týdně jsi na tréninku a kolik času celkem takto vlastně strávíš?

Jenom v pondělí, jeden trénink. Na víc nezbývá čas.

Co je pro Tebe největší odměnou po tréninků dětí?

Pro mě je zatím největší odměnou, že mě děti přijaly, a že mě berou jako normální součást tréninku. A samozřejmě když za mnou chodí a vyprávějí, co se jim povedlo na tréninku nebo na turnaji. Trochu mě mrzí, že si pořád nedokážu všechny zapamatovat jménem, což mě trochu limituje, ale snad to ještě vylepším. Je jich přeci jenom přes 40 a vidím je jednou týdně.

Myslíš si, že je třeba, aby se stejně jako ty zapojili ještě i další tatínci, popřípadě maminky? Nemusí jít přímo o výpomoc na trénincích, ale schopní rodiče jsou třeba i při pořádání turnajů a jiných akcí pro děti.

Určitě by to nebylo špatné, ale nic se nesmí přehánět. Bohemka musí mít silné jádro vlastních lidí a rodiče to můžou jen doplňovat. Děti potřebují na tréninku co nejméně různých tváří. Vědět, že se na trenéra můžou spolehnout a pak ho také budou více respektovat.

Mnohokrát děkuji za rozohovor Pavle.

Pokud máte zájem zůčastnit se nadcházejícího semináře pro rodiče a chcete se dozvědět víc o tom, jak můžete klubu pomoci. Naleznete více informací ZDE!

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz