NELA HAVLÍKOVÁ: "ŠOKOVALO MĚ KUŘECÍ MASO SE ŠIROKÝMI NUDLEMI" 6.12.2017

Rozhovor s drahou polovičkou Martina Kisugiteho, Nelou Havlíkovou, která letos hraje švýcarskou ženskou extraligu.

NELA HAVLÍKOVÁ: "ŠOKOVALO MĚ KUŘECÍ MASO SE ŠIROKÝMI NUDLEMI"

Ahoj Nelo, v létě jsi přestoupila do švýcarského BURGDORFU. Co tě vedlo k této změně klubu?

V první řadě to bylo rozhodnutí mého přítele (Martina Kisugiteho), že chce odejít do Švýcarska a samozřejmě se tím pádem nabídla možnost odejít s ním. Následně jsem se dostala do kontaktu s Radomírem Malečkem a dále už to bylo jen na mně, jak se ukážu.

Jak probíhal přestup, šáhl po tobě švýcarský klub sám?

Bylo to tak, že jsem musela dorazit na soustředění před Czech Openem a dále jsem s Burgdorfem absolvovala i samotný Czech Open. Na základě toho se rozhodlo, zda o mě má klub zájem. Šla jsem na schůzku s ředitelem Burgdorfu a přestup byl dokonán.

Jak Tě v novém mužstvu přivítali? Jak dlouho trvalo než tě tvé nové spoluhráčky přijaly?

Všechny spoluhráčky byly přátelské už v Praze. Když jsem přijela do Švýcarska, tak mě holky přátelsky přivítaly a neměla jsem jediný problém. V týmu se cítím velice dobře, až mě to samotnou překvapuje, jak moc. Jsem moc ráda, že jsem této příležitosti využila, už jen kvůli tomu, kolik skvělých lidí jsem díky tomu poznala.

V čem se liší švýcarská soutěž od naší Extraligy žen? Jaký je ten nejmarkantnější rozdíl?

Největší rozdíl osobně pociťuji v tvrdosti a rychlosti. Oproti české extralize je to značný rozdíl. Přijde mi, že tady ve Švýcarsku opravdu nemůže hrát každý extraligu :D (jako doma). Bere se to tady opravdu jako profesionální sport se vším všudy. Není to tady tak, že když hrajete s posledním týmem z tabulky, tak mu nasázíte dvacet gólů. Čím horší tým, tím větší nasazení, tím větší bojovnost a tvrdost.

Jsou těmto rozdílům uzpůsobeny i tréninky? Jak často trénujete? Jaký je největší rozdíl tréninků oproti těm v Bohemce?

Samozřejmě jsou, před každým tréninkem i zápasem se chodí běhat a posilovat. Tréninky jsou hodně orientovány na samotnou hru a taktické prvky. Trénujeme 3x týdně, ale musíte dělat i něco samostatně, především do rychlosti. Rozdíl je určitě v nasazení na trénincích. Zápasové tempo se do tréninků plynule přenáší. Švýcarky jsou dost poctivé a vše dělají na 100%, musela jsem se tomu přizpůsobit (naučit se to) a změnit můj přístup. Je tu i velká konkurence v týmu, to je dle mého názoru jen dobře a mně to prospívá.

Zvykla sis rychle na hru svého nového týmu? Věděla jsi hned co po tobě trenér chce?

Asi po měsíci. První zápasy pro mě byly velice náročné. Hra je dost jiná než u nás. Určitě jsem hned nevěděla všechno, postupem času jsem si zvykla. Je náročné pokyny vnímat v němčině, když jsem ji nikdy předtím neměla (na škole jsem se učila francouzsky). Holky i trenér mi dost pomohli a dnes už snad chápu.

Zabydlela ses již ve Švýcarsku? Máš už své oblíbené místo ve městě?

Zabydleni jsme, je zde krásně, takže není problém se zde cítit dobře. Samozřejmě už mám svou oblíbenou kavárnu a obchůdky. Se spoluhráčkami jezdím často na různé výlety a akce, takže se cítím opravdu fajn.

Jak trávíš čas ve Švýcarsku, když zrovna nenaháníš děrovaný míček?

Jelikož mě tento rok čekají státnice, tak čas trávím v knihách. Píšu bakalářku, seminárky a čtu knihy. Když mám volno chodím ven, na výlety a trávím čas s kamarády a Martinem.

Je něco, co tě při příchodu překvapilo? Kde vlastně bydlíš?

Kuřecí maso s širokými nudlemi :D to mě přímo šokovalo, pak třeba cena jedné housky, ale na to si časem zvyknete. Bydlíme v Langenthalu, ve městě kde sídlí Martinův tým.

Stíháš sledovat výkony FbŠ Bohemians? Nechybíme ti?

Pár zápasů jsem viděla a občas kouknu i na online. Holkám fandím a přeji jim mnoho úspěchů.

Jak jsi zatím spokojená se svým zahraničním angažmá?

Zatím jsem 100% spokojená, uvidíme jak to bude dál.

A poslední otázka, jaké jsou plány do budoucna, budeš ve Švýcarsku zůstávat nebo se jedná o sezónní záležitost? Nám už se po Tobě začíná trochu stýskat.

Chtěla bych ještě příští sezónu hrát ve Švýcarsku, pokud vše s mou školou vyjde. Co by bylo kdybych se vrátila do Prahy opravdu teď nevím a popravdě o tom ani nepřemýšlím.

Děkuji za rozhovor, Nela.

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz