MARTIN KISUGITE: "PŘEKVAPILA MĚ DOBROSRDEČNOST MÍSTNÍCH" 6.12.2017

Pokračování rozhovorů s našimi legionáři. Dnes první z páru, který se odstěhoval do Švýcarska. Zpovídaným není nikdo jiný než Martin Kisugite.

MARTIN KISUGITE: "PŘEKVAPILA MĚ DOBROSRDEČNOST MÍSTNÍCH"

Ahoj Martine v létě jsi přestoupil do švýcarského Unihockey Langenthal Aarwangenu. Co tě vedlo k této změně klubu?

Ahoj, po odehrání šesti superligových sezon v dresu Bohemians jsem cítil, že moje kariéra stagnuje a potřebuji nový impuls. Zvažoval jsem několik nabídek z Česka i Švýcarska a nakonec, i s ohledem na život po florbalové kariéře, jsem se rozhodl pro angažmá ve Švýcarsku, kde se mohu perfektně naučit němčinu, případně i švýcarskou němčinu.

Měl jsi nějaké informace o klubu již předtím něž jsi přestoupil nebo to pro tebe byl krok do neznámých vod?

Samozřejmě jsem nějaké informace měl. V létě jsem měl v Praze schůzku se sportovním ředitelem klubu, který mi vyložil svoji představu mého fungování, dále jsem komunikoval i s trenérem Tomášem Chrápkem. Situaci jsem konzultoval také s reprezentačním asistentem Radkem Sikorou, jehož znalosti kolem švýcarského florbalu jsou neocenitelné.

Jak Tě v novém mužstvu přivítali? Věděli dobře s kým mají tu čest?

Kluci mě přivítali velmi srdečně a se vším se mi snažili pomoct. Nějaké informace o mně určitě měli, bylo poznat, že jsou v obraze.

V čem se liší švýcarská soutěž od naší Superligy?

Druhá švýcarská liga, ve které tuto sezonu působím, mě překvapila vysoce agresivním pojetím hry, fyzickou připraveností hráčů nebo také nasazením - nikdo si tu nedovolí nic vypustit a to ani při obranné fázi hry. Na druhou stranu taktická a technická vybavenost hráčů je o něco níž, než širší špička české nejvyšší soutěže.

Jsou těmto rozdílům uzpůsobeny i tréninky? Jak často trénujete? Jaký je největší rozdíl tréninků oproti těm v Bohemce?

Samozřejmě, že tyhle rozdíly se promítají i v tréninku. Trénujeme třikrát týdně, k tomu je jednou týdně dobrovolný střelecký trénink. Největší rozdíly oproti tréninkům v Bohemce vidím v nasazení během celého tréninku, odhodlání a vůli hráčů plnit trenérovy pokyny přesně do puntíku.

Jak jsis zvykl na hru svého nového týmu, věděl jsi hned co po tobě trenér chce?

Vzhledem k výše popsaným rozdílům jsem si skutečně několik týdnů zvykal. Tým ULA jsem zvolil mimo jiné i kvůli osobě Tomáše Chrápka na trenérské pozici, tudíž mezi námi nejsou žádné komunikační problémy a hned od začátku jsme si vše vyjasnili. Tomáš je takticky vyzrálý trenér, který v kabině navozuje pozitivní a konstruktivní atmosféru, dosud jsem byl zvyklý na něco trochu jiného. :D

Jak ses ve Švýcarsku zabydlel? Máš už své oblíbené místo v městě?

Bydlím přímo v Langenthalu, což je příjemné malé město s velmi přátelskou atmosférou. Jako rodáka z Prahy mě překvapila dobrosrdečnost místních, lidé jsou velice slušní a ochotní s čímkoliv pomoci. Oblíbené místo ve městě, snad s výjimkou jednoho celosvětově známého restauračního řetězce, nemám.

Jak trávíš čas ve Švýcarsku, když zrovna nenaháníš děrovaný míček?

Vzhledem k tomu, že v práci začínám až 1. prosince, tak jsem měl spoustu volného času. Během něj jsem se věnoval studiu němčiny, pracoval jsem na své fyzické kondici nebo také trávil čas s přítelkyní.

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

auto jarov - levý Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz