JIŘÍ FALTA: "SPOLUPRÁCE FUNGUJE SKVĚLE" 5.12.2017

Dnes jako mikulášskou nadílku přinášíme další rozhovor ze série Aktivní rodiče. A připomínáme, že důležitý seminář pro rodiče, kteří se chtějí zapojit více do fungování klubu se koná 11.12.

JIŘÍ FALTA: "SPOLUPRÁCE FUNGUJE SKVĚLE"

Jak dlouho působíš jako trenér, a co tě k tomu zpočátku vedlo?

Ani tomu nemůžu uvěřit, ale tohle je moje čtvrtá sezóna. Strašně to letí.

Celé to začalo tím, že se jsem starší dceru přihlásil do FbŠ a po nějakém čase mě napadlo, že by bylo fajn, být s ní u toho, co ji baví. Domluvil jsem se s Martinem Musilem a Danem Krátkým, že mám zájem se „nějak“zapojit, no a bylo to.

Jsi hlavním trenérem kategorie, co taková činnost obnáší?

Elévky trénuju společně s Eliškou Baierlovou a nijak nerozlišujeme, kdo je hlavní trenér. Oba jsme naladěni stejně a musím říct, že naše spolupráce funguje výborně.

A co být trenérem obnáší? Tak zrovna málo toho není a nějaký čas to zabere, s tím jsem ale počítal.

S jakou kategorií pracuješ? Počítám, že v této kategorii máš i vlastní dítě, je tomu tak?

Trénuji elévky, kde jsou holky od šesti do deseti let a vypomáhám v kategorii mladších žákyň.

A máš pravdu, v kategorii elévek hraje moje mladší dcera Eva. Ta starší, kvůli které jsem s trénováním začal, už hraje ve starších žákyních.

Kolikrát týdně jsi na tréninku a kolik času celkem takto strávíš?

Elévky trénují dvakrát týdně a k tomu chodím na jeden trénink mladších žákyň, k tomu turnaje elévek a mladších žákyň. Kolik času trénování celkem zabere nepočítám.

Z čeho čerpáš inspiraci pro tvorbu tréninků?

Trénuju elévky, které se mají na tréninku pohybem především bavit. Takže se zajímám o prvky, které fungují i v jiných kolektivních sportech a samozřejmě se chodím dívat i na tréninky jiných trenérů. Je na místě zmínit, že zábavné hry jsou především parketa Elišky.

Co je pro Tebe největší odměnou po tréninků dětí?

Káva někde v klidu. Ne, dělám si srandu. :D  Je fajn vidět, že děti trénink bavil a těší se na další trénink nebo turnaj.

Mám radost, když vidím holky, které jsem dříve trénoval, jak se pořád zlepšují a věřím, že na tom mám taky svůj poddíl.

Máš nějakou zpětnou vazbu od rodičů nebo jiných trenérů?

Všichni rodiče včetně mě jsou rádi, když děti sportují a dokáží se spolu bavit (bez telefonu). Elévky jsou fajn parta a jsem moc rád, že rodiče holky podporují a nám trenérům pomáhají. Nejlepší zpětnou vazbou je skutečnost, že k nám holky přivádějí své kamarády a rodiče děti svých známých. S Eliškou nyní trénujeme 25 báječných, veselých, občas zlobivých elévek.

Vážím si každé zpětné vazby od jiných trenérů a alespoň touto cestou chci poděkovat Danovi, Žigymu, Majklovi a Bedlovi za jejich pomoc a cenné rady.

Myslíš si, že je třeba, aby se stejně jako ty zapojili ještě i další tatínci, popřípadě maminky? Nemusí jít přímo o výpomoc na trénincích, ale schopní rodiče jsou třeba i při pořádání turnajů a jiných akcí pro děti.

Tak to každopádně. Bez pomoci rodičů to prostě nejde. Byl bych moc rád, kdyby se objevil(a) další tatínek nebo maminka, kteří by začaly u našich nejmenších, stejně jako jsem před pár lety začal já.

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz