VOJTA BAGIN: NENÍ TU ZAS TAKOVÁ ZIMA 4.12.2017

Pokračování seriálu rozhovorů s hráči ze zahraničí. Dnes odpovídal na naše dotazy Vojtěch Bagin hrající letos za švédské IBK Rotebro. Čtěte zde!

VOJTA BAGIN: NENÍ TU ZAS TAKOVÁ ZIMA

Ahoj Vojto, v létě jsi přestoupil do švédského IBK Rotebro. Co tě vedlo k této změně klubu?

Ahoj! To je poměrně jednoduché, rozhodl jsem se pro studium ve Stockholmu, a jelikož jsem si tu chtěl i zahrát, trochu jsem se poptal, jak to vypadá, a co je za možnosti. Vyšlo mi z toho nejlépe Rotebro.

Měl jsi nějaké informace o klubu již předtím něž jsi přestoupil nebo to pro tebe byl krok do neznámých vod?

Skoro žádné, klub mi doporučil Martin Forman. Spojil jsem se s hlavním trenérem a ten mi poté popsal, jak to u nich funguje, a jaké jsou cíle do sezóny, ale pořád jsem netušil, jak to bude vypadat.

Jak Tě v novém mužstvu přivítali? Věděli dobře s kým mají tu čest?

Naprosto skvěle, okamžitě mi se vším pomohli od vybavení po dopravu. Pro mě obrovské překvapení, ale přesně to splnilo, co mi říkal trenér. Tak samozřejmě nějaké statistiky viděli, ale to je tak všechno. Myslím, že jak pro ně, tak pro mě to byla velká neznámá.

bagin_4_4208

V čem se liší švédská soutěž od naší Superligy?

Řekl bych, že všichni hráči ovládají na vysoké úrovni všechny dovednosti s hokejkou, všichni mají perfektní střelu i přihrávku. Určitě tu chybí nějaká podrobná taktika, řekne se pár základních pokynů a ty se plní. Je tu určitě méně fyzických kontaktů a hra je občas pomalejší, ale za to více technická. Zase na druhou stranu mi přijde zdejší soutěž o dost vyrovnanější. Pak tu jsou ještě tréninkové podmínky, ať už to jsou moderní sportovní komplexy nebo sportovní vybavení, obojí na vysoké úrovni.

Jsou těmto rozdílům uzpůsobeny i tréninky? Jak často trénujete? Jaký je největší rozdíl tréninků oproti těm v Bohemce?

Neřekl bych, že jsou tréninky nějak speciální, ano někdy se trénují protiútoky, hra v obraně nebo v útočném pásmu, ale hlavně se hodně hraje. Tréninky jsou 2-3 týdně. Asi bych řekl, že v přístupu hráčů, prostě trénink se jede naplno, a i když je třeba někdo zraněný tak na trénink přijde a jenom si střílí na bránu nebo jde do posilovny.

Zvykl jsi si rychle na hru svého nového týmu? Věděl jsi hned co po tobě trenér chce?

No tak to byl určitě největší problém, zvyknout si na jejich styl, jak kdo hraje, kam můžu očekávat, že přijde přihrávka apod. Ale myslím, že teď už je to dobré. S trenérem nebyl vůbec žádný problém, cokoliv potřebuji přeložit, přeloží on nebo někdo jiný do angličtiny.

Zabydlel jsi se již ve Švédsku? Máš už své oblíbené místo v městě? Něco co tě při příchodu překvapilo?

Jo ve městě už se celkem v pohodě vyznám s tím není problém, vím, kde co nakoupit a kam jít, když něco potřebuji. Asi největší překvapení je, že tu není taková zima, jak jsem očekával a to, jak se tu vůbec nepoužívá hotovost při placení.

bagin_1_4208

Jak trávíš čas ve Švédsku, když zrovna nenaháníš děrovaný míček?

Ve škole. Studium je poměrně dost náročné a zabere hodně času. Ale je tu i hodně studentských akcí všeho druhu, takže i kulturní vyžití se nabízí nebo jsem taky byl zahrát fotbal, takže i neflorbalových aktivit tu je dost.

Stíháš vůbec sledovat výkony FbŠ Bohemians? Nechybíme ti?

Ale jo samozřejmě se podívám minimálně na výsledky, kouknu, kdo dával a viděl jsem i dva zápasy na streamu, takže kluky sleduji.

A poslední otázka, jaké jsou plány do budoucna, budeš ve Švédsku zůstávat nebo se jedná o sezónní záležitost? Nám už se po Tobě začíná trochu stýskat. :)

Plány do budoucna zatím moc nejsou, uvidíme po konci sezóny a až skončí škola, pak bude spoustu času řešit co dál.

bagin_5_4208

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

auto jarov - levý Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz