Z LIBERCE VEZEME PLNÝ POČET BODŮ 10.10.2017

Klokani na liberecké půdě zvítězili 6:2 a David Šimek byl u všech branek

Z LIBERCE VEZEME PLNÝ POČET BODŮ

Zápas pod Ještědem měl překvapivě jednoznačný průběh. V loňské sezóně se klokanům proti Liberci nedařilo a dvakrát prohráli v prodloužení. To první letošní střetnutí mělo hodně jiný průběh.

Klokani od začátku dominovali a zaslouženě šli také do vedení v čase 5:00. David Šimek začal psát svůj velký příběh. V čase 9:27 zvýšil stejný hráč na 0:2 a i když Liberec snížil, tak David v čase 13:59 dokončil svůj hattrick. Parádní záležitost, která se nepovede každému, ale i tohle bylo Davidovi málo. Dvě vteřiny před koncem prvního dějství přidal svou čtvrtou brankou a klokani šli do šaten s velkým klidem na hokejkách.

Ve druhé části se hra gólově zastavila. Hrál se florbal nahoru dolů, ale vynikaly pouze obrany a brankáři.

Poslední část už fanouškům udělala větší radost. V čase 44:30 se prosadil Jakub Šárka a za dvě minuty Liberec snížil na 2:5. Klokani hráli s velkým přehledem a využívali volných prostorů v otevřené liberecké obraně. Z mnoha šancí se však ujela až ta, kdy měl Liberec prázdnou branku. Pavel Čihák zametl přihrávku Davida Šimka do opuštěné klece a uzavřel skóre utkání na stavu 2:6 pro Bohemians. Klokani tak z Liberce vezou 3 body a aktuálně jsou na skvělém 5. místě.

Jednoznačnou hvězdou utkání je David Šimek, který 4 góly dal a na 2 přihrál.

Tipsport Superliga pokračuje v neděli 15/10/2017 kdy přivítáme od 16:00 na domácí palubovce Ostravu.

Komentář trenéra hostí (Jedlička): Pro diváky úžasné utkání se spoustou šancí a spoustou zákroků obou brankářů. Opět jsme spokojeni s obranou stejně jako ve Znojmu. Děkuji soupeřům za kvalitní utkání.

Komentář trenéra domácích (Skružný): Na dvě střelené branky nejde vyhrát. Nízká produktivita a individuální chyby v první třetině v podstatě rozhodly celé utkání, i když hráči bojovali až do konce.

FBC Liberec - FbŠ Bohemians 2:6

branky: 11. Radek Valeš, 47. Prokop Ferdan - 6. David Šimek, 10. David Šimek, 14. David Šimek, 20. David Šimek, 45. Jakub Šárka, 60. Pavel Čihák; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 150; zásahy brankářů: Tomáš Janota 1, Vít Vaníček 23 - Michal Kotouček 14; po třetinách: 1:4, 0:0, 1:2;