1. turnaj starších žákyň 4.10.2017

Slavia Plzeň x FbŠ Bohemians 1:7 FbŠ Bohemians x TIGERS FK Jižní Město 3:4 Start98 Praha- Kunratice x FBŠ Bohemians 4:7

1. turnaj starších žákyň

Poslední zářijový den jsme se vydali na 1. turnaj starších žákyň v této sezóně. Museli jsme vstávat hodně brzy, protože jsme měli před sebou cestu do Plzně. Tam nás čekalo krásné počasí a domácí tým. V 9:45 v počtu 10 ti hráček nastoupily holky k 1. utkání v nové sestavě. S týmem z Plzně se naše hráčky v minulých sezónách vždy přetahovaly o vítězství. Pro tentokrát omlazený tým Plzně na náš omlazený tým nestačil. Po brankách Domči Krátké a Sofie Skalíkové Plzeň zahrozila a snížila na 2:1, ale pak už se ujaly jen střely našich holek – skórovaly ještě Lucka Hernandézová, Eliška Knetlová, Sofie Skalíková, Verča Mandíková, Eliška Knetlová.  Konečný stav 7:1 roztleskal bohemácké rodiče.

Za hodinu a půl čekal Bohemačky soupeř největší a nejobávanější – Tigers (bývalý Herbadent). Bohužel už v 35. vteřině jsme inkasovaly, ale našly jsme odpověď a ve 4:50 dorazila míček do brány Verča Mandíková. Emča Skalíková v 5:30 zavěsila a stav byl 2:1 pro nás. Za 3 minuty Tigers odpověděl a do šatny šly holky za stavu 2:2. Ve druhé polovině zápasu bohužel Tigers ve 3. minutě zaútočil a dostal míček do naší branky hned 2x – stav 2:4 ale holky nezlomil, rvaly se jako lvice a v 11:13 se nám podařilo díky Elišce Knetlové stav upravit na konečných 3:4. Tento zápas si zasloužil remízu, ale nepodařilo se. Zmínku zaslouží brankářka Eliška Koželuhová. Eliška v brance chytala jak Petr Čech a Ondra Pavelec dohromady. Její výhozy byly jedna báseň. Zápas měl náboj, rychlost, dravost, kombinace – za takový průběh a nasazení by se nemusely stydět ani extraligové ženy.

Poslední zápas o pomyslné 3. místo začal po delší přestávce a na hru to mělo dopad. Začal oproti minulému zápasu ospale, v pomalejším tempu. Holky se trochu poddaly hře Startu 98 Kunratice. Nebylo to tak rychlé utkání – nicméně branek padlo dost. Ze začátku byla vidět jasná převaha našich hráček, poté se podařilo Startu nebezpečně snížit, ale to je nepoložilo, zabojovaly a konečný výsledek 7:4 byl v náš prospěch a vynesl 3. místo.

Naše slečny hrály kvalitní florbal, hrály s radostí a vervou a za to přišla samozřejmě menší odměna. Myslím, že můžu za všechny rodiče holkám poděkovat za hezký sportovní zážitek a popřát další krásné zápasy. Za 14 dní nás čeká turnaj na Děkance, který pořádáme a už teď se na něj těšíme.

Autorka: Soňa Mandíková

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz