Rekonstrukce kádru: Klokanky hlásí deset posil 7.8.2017

Tým žen prochází před novou sezónou velkou obměnou a nyní je ten pravý čas, abychom si představili první z posil.

Rekonstrukce kádru: Klokanky hlásí deset posil

Klokanky posilují na všech frontách a vedení klubu si spolu s realizačním týmem vytyčilo nový cíl, kterým by měla být změna herního stylu a celkového pojetí v následujících třech sezónách.

„Chceme se vrátit tam, kam Bohemka patří. Je třeba omladit kádr o hráčky, které se chtějí rozvíjet, a netlačit na sportovní výsledky v krátkodobém horizontu. Právě toto se nám v předchozích sezónách nevyplácelo,“ popisuje novou vizi prezident klubu Martin Musil.

„S posilami musím být spokojený. Chtěl jsem do týmu holky, které se chtějí zlepšovat a trénovat. Současně chci mít tým s jasnou tváří a partou. Musí nás to bavit,“ doplňuje hlavní trenér Pavel Krbec.

První zelenobílou posilou je Kristýna Andrlová, která s florbalem začínala v Brně. Loňskou sezónu působila v Elite Praha a jako obránkyně jistě vyztuží obranné řady Bohemians.

Do útoku ulovily klokanky talentovanou posilu. Jessica Zlámalová se z Elite Praha přesouvá do Bohemians a podle prvních indicií se na její střelu a vedení míčku budou klokanky hodně spoléhat. Vysoká útočnice z uherskobrodské líhně má obrovský potenciál a trenéři věří, že kousek z něj ukáže už letos.

Na post útočníka přichází také Denisa Pechánková. Dlouhovlasá blondýnka začínala s florbalem v Litvínově. Fanoušci jistě ocení její tolik oblíbené selfie a pan trenér by se určitě nezlobil za pár gólů.

Z libereckého FBC se do obrany Bohemians hlásí Veronika Loudová. Talentovaná a mimo hřiště usměvavá hráčka má potenciál být základním pilířem zelenobílé obrany.

Do družstva klokanek míří i slovinská reprezentantka Estera Vehar. Loni ji Bohemians ještě poslali sbírat zkušenosti v české extralize, ale díky pracovitosti a dobrému pohybu si řekla o místo v našem prvním týmu.

Z chodovské tvrzi se stěhuje na Děkanku Eliška Císařová. Blonďatá obránkyně se k týmu připojila těsně před soustředěním a na něm si jasně řekla o své místo v sestavě.

Důležitou posilou je původem benešovská Veronika Radová. Útočnice, která nejde pro srandu daleko a i jako tmelič party určitě přispěje k tomu, aby Bohemka dosáhla vytyčeného cíle.

Z Tigers FK pak přichází útočnice Karolína Hošková, která v loňské sezóně s jejich juniorským týmem dokráčela do semifinále 1. ligy juniorek.

Nadějnou útočnicí je Michaela Neubergerová, která přestupuje z Elite Praha a v devatenácti letech se bude snažit prosadit do kádru zelenobílých slečen.

Z Mladé Boleslavi je na cestě útočnice Michaela Heráková, ta v loňské sezóně bojovala s Florbalovou akademií o postup do nejvyšší soutěže a nyní si ji zahraje právě v Bohemians. Devatenáctiletá naděje neskrývá velkou motivaci a chce se v útoku Bohemians rychle usadit.

Staronovými hráčkami v kádru Bohemians jsou pak brankářka Lucie Zelená a obránkyně Petra Hnátová, které se vrací z působení v Elite Praha, které již v Extralize žen nebude pokračovat.

Dochází také k rozšíření realizačního týmu. O kondiční přípravu se od začátku stará Martina Bejdová a zdraví hráček včetně posilování jádra má na starosti fyzioterapeutka Renata Hanušová.

Dochází také k několika odchodům. Po dvanácti extraligových sezónách končí v Bohemians kapitánka a odchovankyně klubu Iveta Hyršlová, která jde na hostování do Tigers FK. Stejným směrem putuje i Anna-Marie Divišová a do předchozího angažmá se vrací Eva Preisslerová, která bude oblékat dres Chodova. Další sezónu v Bohemians neodehrají Karla Kalecká Veronikou Zittovou a o jejich budoucnosti se jedná. Z hostování se zpět do Elite Praha vrátily Timea PatakyováVeronikou Rybičkovou a i ony se svou další kariéru rozhodly nespojovat s Bohemkou. V příští sezóně budou působit v FBC Ostrava.

Všem odcházejícím hráčkám děkujeme za odvedenou práci a přejeme mnoho úspěchů ve florbalovém i neflorbalovém životě. :-)

„Určitě je tam hodně změn. Cítili jsme ale potřebu je udělat, abychom dali hráčkám hned několik nutných impulzů,“ komentuje změny v sestavě trenér Pavel Krbec.

Klokanky však s posilováním kádru nekončí. „Jednáme ještě o dalších 2-3 jménech. Můžu prozradit, že jde i o jednu zahraniční hráčku, která by byla velkým zpestřením Extraligy žen,“ uzavírá hlavní trenér klokanek první kolo představování nových posil.

Zelenobílé ženy čeká dlouhá cesta a spousta práce. I proto jim držte palce. Extraliga žen v domácím prostředí začíná 17. 9. na pražské Štvanici florbalovým open air utkáním.

Bohemka, DO-TO-HO!

Líbil se Vám článek? Dejte mu LIKE!

Partneři oddílu

Pipni.cz Holba cevro 7oaks floorball player oxdog Mužík a syn KUDY Z NUDY

Akční nabídka

Salming EXE Sport Jarní pohár 2018 FLORBALOVÁ ROKYTNICE 2018 Letní sportovní příměstské kempy 2018 Jooble

Nábory

nábory

Fanshop

fanshop

Adresa

Florbalová škola Bohemians

Děkanská Vinice I 987/5

Praha 4, 140 00

774-168-745

sekretar@fbsbohemians.cz