V PRVNÍM FLORBALOVÉM OPEN AIR UTKÁNÍ KLOKANKY UDOLALY CHODOV V PRODLOUŽENÍ 19.9.2016

První florbalové utkání pod širým nebem proběhlo před parádní kulisou a mělo pro nás dokonce i vítěznou tečku, když v nastavení rozhodla Monika Slavíková.

V PRVNÍM FLORBALOVÉM OPEN AIR UTKÁNÍ KLOKANKY UDOLALY CHODOV V PRODLOUŽENÍ

Náš sen se stal skutečností. I když nám počasí nemělo přát, tak se první utkání pod širým nebem uskutečnilo a byly to naše ženy, které se mohly radovat z vítězství v prodloužení.

Pokud byste ráno dorazili na Štvanici, tak by vás rozhodně nenapadlo, že se uskuteční alespoň jedno utkání. Centrální kurt byl podmáčený takovým způsobem, že by se spíš dalo uvažovat o šnorchlování, než o halovém sportu s florbalovou holí a děrovaným míčkem. Pořadatelé se však rychle pustili do práce a ve 12:10 se mohlo začít.

Přes 658 diváků hnalo oba týmy za tím nejlepším výkonem a byly to právě klokanky, které šly do vedení z hole Veroniky Zittové v čase 0:58. Vedení našim hráčkám vydrželo až do 14. minuty, kdy Chodov vyrovnal, ale Hana Poláková nás v čase 15:20 opět poslala do vedení. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, jelikož Tůmová srovnala za modrobílé lvice na 2:2.

V prostřední části se čekal spíš nástup papírově silnějšího Chodova, ale namotivované klokanky na centrálním kurtu víc než bojovaly. Veronika Zittová přidala další dvě branky a zkompletovala tak hattrick. Byl to její zápas, ve kterém si připsala celkem 5 bodů za 4 branky a 1 asistenci. Na první utkání v zelenobílém dresu celkem slušný začátek.

V prostřední části už více branek nepřibylo, a tak se šlo za stavu 4:2 do tenisových kabin, které hostily florbalistky poprvé v historii.

SESTŘIH BRANEK:

Oba týmy se s úžasnou Štvanicí nechtěly rozloučit porážkou, a tak v poslední třetině začal tuhý boj o každý metr. V 53. minutě bylo vyrovnáno na 5:5 a nadšení diváků gradovalo. Na konci 57. minuty šel Chodov dokonce do vedení, když svůj projektil zavěsila Urbánková.

Klokanky ale zbraně nesložily. Po timeoutu domácího trenéra Pavla Krbce našla výhodnou pozici na střelbu Iveta Hyršlová a bylo vyrovnáno!

Neskutečné emoce na obou stranách! Že je začátek sezóny, tak to byste během utkání rozhodně nepoznali. Hrál se výborný florbal na obou stranách a pokračoval i v prodloužení za stavu 6:6. Hrdinkou prvního open air utkání se stala Monika Slavíková, která v čase 64:48 vypálila a rozhodla o tom, že si klokanky připíšou bod navíc.

Byl to krásný sportovní zážitek, který nabídly oba týmy všem příchozím divákům. Obrovskou práci pak odvedli všichni organizátoři, kterým patří náš obrovský dík.

FbŠ E.P. Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:6p
branky:
1. Veronika Zittová, 16. Hana Poláková, 24. Veronika Zittová, 26. Veronika Zittová, 48. Veronika Zittová, 60. Iveta Hyršlová, 65. Monika Slavíková - 14. Martina Řepková, 16. Dominika Tůmová, 43. Magdalena Klímová, 49. Gabriela Tožičková, 53. Tereza Urbánková, 57. Tereza Urbánková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:0; využití: 0:0;diváků: 658; zásahy brankářů: Jitka Omelková 2, Jitka Omelková 10, Jitka Omelková 7, Jitka Omelková -3 - Kristýna Provázková 3, Kristýna Provázková 2, Kristýna Provázková 1, Kristýna Provázková -2; po třetinách: 2:2, 2:0, 2:4, 1:0;

Komentář trenéra domácích P. Krbce: Všichni hrajeme florbal pro zážitek a my jsme dnes prožili jeden z nejlepších zážitků v našich kariérách. Tohle jsou zápasy, které dělají sport sportem. Děkuji soupeři za zápas a děkuji divákům za skvělou atmosféru.

Komentář trenérky hostů Michaely Marešové: Gratulujeme soupeři k vítězství. Náš florbal snesl parametry slušné hry maximálně poslední třetinu. Hráčky musejí přidat.